Eiropa šodien

Eiropas Komisija varētu atcelt 5 miljonu eiro griestus kultūras infrastruktūras projektiem

Eiropa šodien

Eiropas Savienība atgriežas pie jautājuma par kopīgas armijas izveidi

Iespējams, uz tosteriem un matu fēniem vairs neattieksies ES enerģijas patēriņa regula

EK pārskatīs jaudu ierobežojumus mājsaimniecības elektroprecēm

Eiropas Komisijā (EK) virza priekšlikumu par tosteru un matu fēnu izņemšanu no regulas, kura nosaka šo ierīču pieļaujamo elektroenerģijas patēriņu, jo no šīm mājsaimniecību precēm lielu enerģijas ietaupījumu neesot. Eiropas Parlamenta Zaļo grupas pārstāvji, gan pārliecināti, ka atsevišķās preces no saraksta nedrīkst izņemt, lai sasniegtu Eiropas Savienības energoapgādes, vides un klimata mērķus.

Eiropas Komisija gatavojas pārskatīt ekodizaina produktu sarakstu jeb regulējumu, kas uzliek ierobežojumus elektroenerģijas patēriņa ierīcēm - kā gaisa kondicionieri, datori, veļas mazgājamās mašīnas vai putekļu sūcēji. Aizvadītajā nedēļā ekodiziana direktīvas pārskatīšanas iespējas pārrunātas arī Eiropas komisāru vidū, un neoficiāli klīst runas, ka komisijas vadītājs Žans Klods Junkers aicinājis no saraksta svītrot tosterus, matu fēnus un kafijas automātus, kas nerada īpašu ietaupījumu.

''Mēs šo lēmumu nepieņemsim tagad, tas notiks vēlāk. Tas, ko mēs vēlamies sasniegt, ir, ka panākam labāko iespējamo enerģijas efektivitāti, kāda iespējama,'' par Junkera priekšlikumu saka Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermanss.

Pīters Līze, vācu deputāts no centriski labējās eiropiešu Tautas partijas norādījis, ka ekodizaina standarti ir svarīgi, lai saglabātu vidi, taču arī viņš uzskata, ka matu fēna iekļaušana šajā sarakstā ir pārspīlēta:

"Pārlieku lieli regulējumi grauj Eiropas Savienības prestižu. Tāpēc ir labi, ka tādas ierīces kā fēni, tosteri un kafijas automāti netiks regulēti.''

Savukārt Zviedrijas valdība nosūtījusi vēstuli komisijas viceprezidentam, atgādinot par to, cik ekodizaina direktīva ir svarīga, lai sasniegtu Eiropas Savienības energoapgādes, vides un klimata mērķus. Eiroparlamentārietis deputāts Klods Turmess no Zaļo partijas pauž pārliecību, ka  atteikšanās no plāna mainīt elektroenerģijas patēriņa standartu, piemēram, tosteriem "būtu vājuma pazīme Eiropas Savienībai." Arī parlamenta deputāts Bass Eikhauts no Zaļo grupas aicinājis Timmermansu pārliecināt cilvēkus Eiropas Komisijā, ka enerģijas taupīšana ir tiešām būtiska lieta.

''Ar putekļusūcēju jaudas ierobežojumiem mēs ietaupījām enerģiju četru termoelektrocentrāļu apjomā. Tas ir labums videi un arī ekonomikai, kā arī labums mūsu pašpaļāvībai uz enerģiju. Tas ir tas, par ko ir šī ekodizaina direktīva,'' norāda Ekhauts.

Portāls ''Euranet Plus'' ziņo, ka komisija plāno pieņemt lēmumu par priekšlikumu pārskatīt Ekodizaina direktīvas elektroierīču sarakstu divu nedēļu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti