EK jaunā sastāva apstiprināšana varētu ieilgt par mēnesi, prognozē Kariņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) atbildīgo komisiju deputāti trešdien atbalstīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amata kandidātus, izņemot bijušo Slovēnijas premjeri Alenku Bratušeku. Tagad Slovēnijas valdība sola izvirzīt jaunu kandidātu līdz nedēļas beigām. Tikmēr iiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš neizslēdz, ka tas varētu pārcelt komisijas galīgo apstiprināšanu par vienu mēnesi.

Valdis Dombrovskis bija viens no pēdējiem kandidātiem, kuru trešdien vēlu vakarā atbalstīja EP atbildīgo komiteju deputāti. Par viņu balsoja 73 deputāti, pret bija 25 un četri atturējās. Kārtība, kādā deputāti atdeva balsis par nākamajiem komisāriem, bija rūpīgi izstrādāta, lai nepieļautu, ka kāda no partijām pēdējā brīdī nenobalso tā, kā ir solījusi.

Tomēr norunas palika spēkā un visi komisāru kandidāti, izņemot Alenku Bratušeku no Slovēnijas, tika apstiprināti. Par bijušo Slovēnijas premjerministri balsoja vien 13 deputāti, bet 112 bija pret.

Tagad Slovēnijas valdība dažu dienu laikā sola nominēt jaunu komisāra kandidātu. Kuluāros izskan vairāku EP deputātu vārdi.

Eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš neizslēdz, ka tas varētu pārcelt komisijas galīgo apstiprināšanu par vienu mēnesi: „Protams, Slovēnijas valdībai būs jānosauc jauns cilvēks. Un tad atkarībā no tā, cik īsā laikā nosauc, kas tas par cilvēku un vai Junkers uzskatītu, ka šim jaunajam kandidātam ir jāieņem tas pats portfelis vai notiktu vēl kāda rotācija, respektīvi, kāds no citiem komisāra kandidātiem, kurš jau ir saņēmis parlamenta atbalstu, tiktu ierotēts par Enerģētikas savienības [komisāru], un tad jaunais Slovēnijas kandidāts ietu citur... Ja tas notiktu, tad šonedēļ nekas nebūs skaidrs, diez vai jaunnedēļ būs skaidrs... Labākajā gadījumā pēc pusotras nedēļas Strasbūrā varētu būt noklausīšanās. Ja tas notiks, tad teorētiski vēl var nobalsot. Bet tas var arī nozīmēt, ka process ieilgst vēl vairākas nedēļas.”

Tagad savs vārds ir jāsaka nākamās Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti