EK izstrādājusi plānu vides piesārņojuma mazināšanai 

Eiropas Komisija (EK) izstrādājusi izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos, lai mazinātu vides piesārņojumu. Viena no prioritātēm būs augstāka gaisa kvalitāte.

Gaisa kvalitātes direktīvās plānots noteikt jaunus standartus un 2050. gadā panākt nulles piesārņojuma līmeni. Paredzēts uzlabot gaisa kvalitātes monitoringu, modelēšanu un plānošanu. Iedzīvotāji varēs saņemt kompensācijas par piesārņojuma radītām veselības problēmām, kā arī aktīvāk iesaistīties šo problēmu risināšanā.

Amatpersonas un eksperti norāda, ka gaisa piesārņojuma dēļ katru gadu priekšlaicīgi mirst gandrīz 300 tūkstoši eiropiešu. Izmaiņu rezultātā šīs desmitgades beigās finanšu ieguvums būs līdz pat 121 miljardam eiro gadā, bet izmaksas – mazāk nekā 6 miljardi eiro.

Plānots pārskatīt arī Komunālo notekūdeņu attīrīšanas direktīvu, kā arī noteikt jaunus pieļaujamā piesārņojuma standartus un uzraudzības prasības, tai skaitā uz vairākām ķīmiskām vielām un vīrusu klātbūtni. Jaunas prasības izvirzīs lielākajām pilsētām, uzņēmumiem un valsts iestādēm. Visus šos priekšlikumus izskatīs Eiropas Parlaments un Padome saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru. 

Jau ziņots par "Eirobarometra" aptaujas datiem, ka ES iedzīvotāji ir nopietni norūpējušies par gaisa kvalitāti un piesārņojuma ietekmi uz veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti