EK atzīst: stress – viens no slimību cēloņiem visā Eiropā

Stress darbā ir viens no lielākajiem dažādu arodslimību cēloņiem, turklāt tas ietekmē gan darbinieku veselību, gan arī atstāj negatīvu iespaidu uz darba ražīgumu, tā secināts jaunākajā Eiropas Komisijas (EK) pētījumā. Komisija tagad gatavojas plašai kampaņai, kurā aicinās ciešāk sadarboties kompānijas un arodbiedrības.

Dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs veiktās aptaujas liecina, ka dažādu kompāniju darbinieki stresu parasti norāda kā otro visbiežāko iemeslu dažādām veselības problēmām, kas iegūtas darbā.

„Eiropā stress ir viens no iemesliem, kādēļ puse no visām darba dienām ir faktiski pazaudētas. Darbinieki, kuri ir stresā, nevar koncentrēties, pieļauj vairāk kļūdu un kļūst arī par dažādu negadījumu upuriem. Atrašanās ilgstošā stresā var radīt sirds asinsvadu, kā arī muskuļu un skeleta problēmas,” norāda sociālo lietu komisārs Lāslo Andors.

Eiropas Darba drošības un veselības aģentūras vadītāja Krista Sedlatsčeka uzsver, ka socioloģisko pētījumu dati ir satraucoši un parāda, ka stresam ir pakļauti  ļoti dažādu profesiju pārstāvji, un visdažādākā līmeņa darbinieki – gan vadītāji, gan izpildītāji. „Stress darbā nav personiska, bet gan kompānijas problēma,” saka Sedlatsčeka:

„Diemžēl, par spīti šīs problēmas izplatībai skarbā realitāte ir tāda, ka lielākoties tā nav līdz galam izprasta, novērtēta, un ļoti daudzas kompānijas nav ieinteresētas pret to cīnīties. Taču stress darbā ir nevis personiski, bet gan darba vietas mērogā risināma problēma. Tā parādās, kad no cilvēka tiek prasīts vairāk, nekā viņš spēj izdarīt, un tas var skart cilvēkus absolūti visos līmeņos, sākot no vadītājiem, līdz pat zemākā līmeņa izpildītājiem.”

Kopā ar Eiropas Komisiju Eiropas Darba drošības un veselības aģentūra īstenos Eiropas līmeņa kampaņu, kurā vispirms aicinās kompāniju līderus sēsties pie viena galda un izrunāt šīs problēmas ar darba ņēmējiem, ar arodbiedrībām.

„Šī kampaņa parāda, ka psihosociālos riskus var risināt sistemātiski, gluži tāpat kā ikvienu veselības un drošības risku darba vietā,” piebilst Krista Sedlatsčeka.

Plānots, ka kampaņā iesaistīs simtiem arodbiedrību dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs un rīkos arī Eiropas līmeņa konkursu par labāko praksi, kā mazināt stresu darba vietās.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt