EK apsvērs Šengenas zonas ārējo robežu pastiprinātu kontroli

Eiropas Komisija (EK) apsvērs iespēju pastiprināt kontroli uz Šengenas zonas ārējām robežām un atsāks sarunas par pretrunīgi vērtēto plānu uzglabāt un dalīties ar datiem par gaisa satiksmes pasažieriem.

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss norāda, ka komisija apsvērs kontroles pastiprināšanu uz Šengenas zonas ārējām robežām, lai  “visas iespējas, ko piedāvā Šengena, tiek labāk izmantotas”.

Viņš atklāja, ka komisija plāno virzīties uz ātru lēmumu par ES mēroga sistēmu apmaiņai ar gaisa satiksmes pasažieru vārdu reģistriem, kas ļautu valstīm izsekot iespējamos kaujiniekus, kuri atgriežas Eiropā, piemēram, no Sīrijas un Irākas.

Bažījoties par privātuma pārkāpšanu, Eiropas Parlamenta likumdevēji pērn šo ierosinājumu bloķēja. Eiropas Savienībā bāzētās aviokompānijas jau dalās ar šādu informāciju ar drošības dienestiem Austrālijā, Kanādā un ASV. Šī informācija ietver personas vārdu, adresi un kredītkaršu numurus.

Dalībvalstu iekšlietu un ārlietu ministri šos jautājumus apspriedīs tuvākajās nedēļās pirms galotņu samita, kas gaidāms 12.februārī.

Bažas par drošību Eiropā pastiprinājās pēc terora aktiem Parīzē, kā arī mēģinājumiem tos sarīkot Beļģijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti