Sadaļas Sadaļas

Eiropols: Varasiestādēm nav datu par aptuveni 10 000 migrantu bērnu

Aizvadītajā gadā aptuveni 10 tūkstoši migrantu bērnu kopš ierašanās Eiropā ir pazuduši bez vēsts. Tādu statistiku pirmo reizi nosaucis Eiropols. Bieži vien bērni un nepilngadīgie jaunieši aizbēg no bērnunamiem Itālijā un Grieķijā. Arī Zviedrijā varasiestādēm nav ziņu par aptuveni vienu tūkstoti nepilngadīgo iebraucēju.

Dažādu valstu varasiestādēm Eiropā nav nekādu ziņu par vairākiem tūkstošiem bērnu un jauniešu, kuri aizvadītajā gadā ir vienatnē ieradušies mūsu kontinentā. Pēc organizācijas “Glābiet bērnus” datiem kopumā bez vecāku vai radinieku uzraudzības Eiropā ir ieradušies aptuveni 26 000 nepilngadīgu jauniešu. No tiem varasiestādēm nav datu par aptuveni 10 000 bērnu, apstiprina Eiropols.

Tā ir pirmā reize, kad šī organizācija ir publicējusi visaptverošu Eiropas statistiku par pazudušo bērnu skaitu.

Eiropols arī brīdina, ka daudzi no šiem nepilngadīgajiem varētu būt nonākuši kriminālo aprindu rokās. Meitenes varētu būt piespiestas nodarboties ar prostitūciju, bet zēni tikt nodarbināti kādos piespiedu darbos vai iesaistīti noziedzībā. Saskaņā ar Eiropola datiem, iebraucēji ir kļuvuši par īpašu mērķi dažādiem krimināliem grupējumiem, kuri nodarbojas ar cilvēku kontrabandu un paverdzināšanu.

Protams, ne visi pazudušie bērni un jaunieši ir nokļuvuši noziedznieku slazdā. Daļa no viņiem dzīvo  ar radiniekiem, bet citi vienkārši nelegāli slēpjas kādā no valstīm, baidoties no izraidīšanas. Tādēļ varasiestādēm par viņiem šobrīd nav informācijas. Piemēram, starp vairākiem tūkstošiem imigrantu, kuri dzīvo graustu nometnē Francijas ostas pilsētā Kalē, arī ir ne mazums par 18 gadiem jaunāku personu.

Daudzi nepilngadīgie pazūd no Grieķijas un Itālijas bērnunamiem, kur viņus pēc ierašanās Eiropā ievieto varasiestādes. Dažreiz šie bērni un jaunieši mēģina doties uz citām valstīm, kur viņiem ir radinieki vai kur, viņuprāt, viņiem klāsies labāk. Citreiz viņi aizbēg, jo nav apmierināti ar apstākļiem bērnunamos un jūtas neapsargāti.

Pilnīgas ainas par iebraucējiem nav arī citās valstīs. Tā Zviedrijas dienvidu pilsētas Treleborgas vadība oktobrī ziņoja, ka viņiem neesot informācijas par aptuveni tūkstoti nepilngadīgo patvēruma meklētāju. Šie pieaugušo nepieskatītie jaunieši bija ieradušies pilsētā iepriekšējā mēnesī, bet pēc reģistrācijas esot pazuduši.

Šī statistika parādījās vien īsu brīdī pēc tam, kad nevalstisko organizāciju spiediena dēļ Lielbritānijas premjers Deivids Kemerons apsolīja valstī uzņemt vairāk nepilngadīgo patvēruma meklētāju. Tomēr viņš nav nosaucis konkrētu skaitli un atteicās arī uzņemt tos jauniešus, kuri jau ir ieradušies Eiropā, jo, viņaprāt, tas tikai mudinās cilvēkus izmantot kontrabandistu pakalpojumus, lai dotos bīstamajā ceļā pāri jūrai un nokļūtu mūsu kontinentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt