Labrīt

Dažas Eiropas valstis ir labvēlīgas ārzonu biznesam, uzskata žurnālisti

Labrīt

EK apstrīdēs tiesā Vācijas ieviesto lielceļu nodevu citu valstu autovadītājiem

Eiropols: Pieaug apmaksātu kibernoziegumu skaits

Eiropols: Pieaug apmaksātu kibernoziegumu skaits

Hakeri un citi datorspeciālisti arvien aktīvāk par maksu piedāvā savus pakalpojumus noziedzniekiem un arī islāma teroristiem. Tā savā ikgadējā ziņojumā par organizētās noziedzības rīcību internetā brīdina Eiropols. Arvien augošā tehnoloģiju nozīme mūsu dzīvē paver jaunas iespējas arī noziedzniekiem. Tādēļ kibernoziegumi ir viens no strauji augošajiem noziedzības veidiem.

Noziegumi, kas tiek pastrādāti digitālajā vidē, kļūst arvien nopietnāki. Pieaug arī to skaits. Tā ikgadējā ziņojumā par organizētās noziedzības darbību internetā brīdina Eiropols. Viena no satraucošākajām tendencēm ir tā dēvētie maksas noziegumi. Proti, hakeri par zināmu samaksu ir gatavi sagatavot uzbrukumu kādas valsts iestādes, bankas vai, piemēram, ātrās palīdzības datorsistēmām. Un par to arvien vairāk varētu būt ieinteresēti arī teroristi.

Eiropola vadītājs Robs Veinraits uzsver, ka kibernoziegumi izplešas pa visām dzīves jomām:

“Mēs esam satraukti, ka patērētāji kļūst arvien atkarīgāki no virtuālās vides un elektroniskiem maksājumiem. Tas paver jaunas iespējas noziedzniekiem. Tāpat

būtu jāņem vērā, ka ir sagaidāms mērķtiecīgo kiberuzbrukumu skaita pieaugums, tostarp arī tādu, kas rada jūtamus traucējumus. Tādēļ ir skaidrs, ka patērētāju, iedzīvotāju un organizāciju aizsardzība no šādiem noziedzniekiem kļūst par arvien sarežģītāku uzdevumu.”

Tā dēvētais tumšais internets joprojām paliek tā vieta, kur nozieguma pasūtītāji satiekas ar izpildītājiem. Turklāt par naudu te ir pieejami ne tikai pakalpojumi vai bērnu pornogrāfija, bet arī ieroči un sprāgstvielas. Tieši šādi pie nelegāliem ieročiem tika pusaudzis, kurš šovasar Minhenes iepirkšanās centrā sarīkoja apšaudi.

To, ka teroristi meklē dažādus jaunus uzbrukuma veidus, Eiropas Parlamentā pirmdien pasvītroja arī Eiropas Savienības pretterorisma koordinators Žils de Kiršove.

“Mēs esam bažīgi, ka ''Daīš'' var pakāpeniski pāriet pie jauniem uzbrukuma veidiem. Par vienu no tiem var kļūt automašīnu spridzināšana. Mēs zinām, ka viņi jau daudz ko ir apguvuši sprāgstvielu izgatavošanas jomā. Arī ķīmisko ieroču izmantošanas gadījumu skaits arvien pieaug,” bažas pauda de Kiršove.

Secināts arī, ka par populārāko norēķinu valūtu noziedzīgos darījumos pēdējā laikā kļuvis ''bitcoin'' - šī virtuālā valūta ir iepatikusies kriminālajām aprindām tās anonimitātes dēļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti