Sadaļas Sadaļas

Eiropas ziņas 2, 26.01.2011.

Latvija atsāks sarunas par Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējuma turpmāko saņemšanu.

Latvija atsāks sarunas par Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējuma turpmāko saņemšanu. Tikšanās un memoranda noslēgšana paredzēta nākamnedēļ - 2. februārī Oslo. Jau iepriekš Latvija bija izvirzījusi vairākas prioritātes līdzekļu izmantošanā, un valdības apstiprinātā nacionālā pozīcija liecina, ka lielākā daļa no tām tiek saglabāta.
Prioritāra finansējuma apguvē būs klimata izmaiņas un atjaunojamā enerģija, arī kultūras mantojuma aizsardzība. Tāpat tiks izmantots atbalsts zaļākai rūpniecībai. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums līdz 2014. gadam pieejams 21 miljons latu.
*
Līdz vienotas Eiropas Savienības nostājas paušanas Baltkrievijas jautājumā
Latvija ar paziņojumiem nesteigsies, to pavēstījis premjers Valdis Dombrosvkis. Viņš uzsver, ka Latvija vienmēr ir aizstāvējusi vienotu Eiropas Savienības ārpolitiku, ka tas ir daudz spēcīgāks signāls. Atgādinām, ka valdība vakar sēdes slēgtajā daļā skatīja Ārlietu ministrijas sagatavoto Latvijas pozīciju nākamnedēļ gaidāmajai ES ārlietu ministru sanāksmei, kurā tiks skatīts jautājums par Baltkrieviju un iespējamām sankcijām. Eiropas parlaments rezolūciju jau pieņēmis. Lai to apstiprinātu, vajadzīgs visu Savienības ārlietu ministru akcepts.
*
Igaunijas pievienošanās eirozonai un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) radījusi plašu ārvalstu investoru interesi, par to pavēstījis Igaunijas Uzņēmējdarbības attīstības fonds. Patlaban tas strādā ar potenciālajiem investoriem 112 projektos, salīdzinot ar aptuveni 50 projektiem pirms gada. Kā norādījis Igaunijas Uzņēmējdarbības attīstības fonda pārstāvis Kristers Kalda, investīcijas galvenokārt tiek ieguldītas metālrūpniecības un mašīnbūves, materiālu tehnoloģiju, biznesa pakalpojumu un informācijas tehnoloģiju nozarēs. Bez eiro ieviešanas pozitīvo pienesumu investoru piesaistē devis arī fakts, ka Tallina šogad kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu.
*
Eiropas Savienības mājā, Rīgā šodien notiks seminārs "Vides pieejamības veicināšana tūrisma sektorā". Seminārā piedalīsies tūrisma nozares profesionāļi, īpaši viesnīcu un restorānu pārstāvji, tūrisma informācijas centru un muzeju darbinieki, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām. Pasākuma laikā plānots informēt par pieejamo finansējumu Ziemeļu Ministru padomes administrētajās grantu programmās, kā arī veidot sapratni par cilvēkiem, kam ir pārvietošanās grūtības, kā līdzvērtīgiem tūrisma tirgus dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt