Eiropas Zāļu uzrauga sākotnējā pārbaude: «AstraZeneca» vakcīna nav vainojama Austrijas medmāsas nāvē

Zāļu ražotāja "AstraZeneca" izstrādātā vakcīna pret Covid-19, iespējams, nav vainojama Austrijā pēc vakcinācijas mirušās medmāsas nāvē, par to vēsta AFP, atsaucoties uz Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) paziņoto.

Eiropas zāļu uzraugs trešdien, 10. martā, paziņoja, ka sākotnējā pārbaude liecina, ka Austrijā izmantoto "AstraZeneca" vakcīnu partija, iespējams, nav vainojama vienas medmāsas nāvē un vēl vienas medmāsas hospitalizācijā ar plaušu emboliju (plaušu artēriju blokāde).

"Pašlaik nav norāžu, ka vakcinācija būtu izraisījusi šādus stāvokļus, kas nav uzskaitīti kā šīs vakcīnas blakusparādības," teikts EZA paziņojumā. "Lai gan kvalitātes defekts šajā posmā tiek uzskatīts par maz ticamu, partijas kvalitāte tiek pētīta". 

Atbildīgās iestādes turpina izvērtēt visas iespējamās ar vakcīnas partiju saistītās problēmas, paziņojumā norādīja EZA, solot ziņot par novērtēšanas norisi.

Austrija pēc notikušā ar divām medmāsām, no kurām viena pēc vakcinācijas mira, pirmdien, 8. martā, paziņoja, ka pārtrauks izmantot "AstraZeneca" ražotās vakcīnas attiecīgās partijas devas. Arī četras citas Eiropas Savienības valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija un Luksemburga – uz laiku apturēja attiecīgās partijas vakcīnas devu izmantošanu. 

KONTEKSTS:

Veselības inspekcija un Zāļu valsts aģentūra (ZVA) otrdien, 9. martā, apturēja “AstraZeneca” izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 vienas sērijas izmantošanu – sērijas numurs ir ABV5300. Šāds lēmums pieņemts piesardzības nolūkā pēc informācijas saņemšanas no Austrijas par divu vakcinēto personu veselības sarežģījumiem. Partija ABV5300 tika piegādāta kopumā 17 valstīm, un partijā kopumā bija viens miljons vakcīnas devu, vēsta AFP.

Austrijā desmit dienas pēc vakcinācijas mirusi kāda 49 gadus veca medmāsa, bet citai 35 gadus vecai medmāsai radušās nopietnas veselības problēmas. Mirušās medmāsas sekcijas rezultāti gaidāmi nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti