Eiropas Zāļu aģentūra rekomendē vakcīnas «Spikevax» lietošanu bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) rekomendē "Moderna" ražotās vakcīnas pret Covid-19 "Spikevax" lietošanu Eiropas Savienībā bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.

Paziņojums seko EZA komitejas iepriekšējam lēmumam sniegt pozitīvu atzinumu, iesakot "Moderna" Covid-19 vakcīnas reģistrācijas apliecībā iekļaut vakcināciju bērniem no sešu gadu vecuma.

Divu devu primārā vakcinācija saņemama mēneša laikā. Bērniem vakcīnas efektivitāte pret omikronu ir līdzīga kā pieaugušajiem.

Vakcīnu ir atļauts izmantot aktīvai imunizācijai, lai novērstu SARS-CoV-2 vīrusa izraisītu Covid-19 saslimšanu bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem vairākās pasaules valstīs, tostarp Austrālijā, Kanādā un ASV. Turklāt "Spikevax" divvērtīgā vakcīna, kas pielāgota vīrusa pamata celmam un omikrona BA.1 variantam, ir apstiprināta kā balstvakcinācijas deva aktīvai imunizācijai, lai novērstu SARS-CoV-2 vīrusa izraisītu Covid-19 saslimšanu personām no 12 gadu vecuma, kuras iepriekš ir saņēmušas vismaz primārās vakcinācijas kursu pret šo vīrusu.

Pēc CHMP pozitīvā atzinuma Eiropas Komisija pieņems lēmumu par atļaujas piešķiršanu "Spikevax" lietošanai bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti