Eiropas valstis sašķēlis priekšlikums slēgt kalnu slēpošanas trases

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas valstis ir ierautas strīdā par to, vai līdz nākamā gada sākumam būtu jāslēdz visas slēpošanas trases. Idejas aizstāvji uzskata, ka tas ir nepieciešams, lai nepieļautu koronavīrusa Covid-19 plašāku izplatīšanos. Turpretī priekšlikuma kritiķi uzskata, ka nevar aizliegt populāru aktivitāti, kas dod būtisku pienesumu atsevišķu valstu ekonomikai.  

ĪSUMĀ:

  • Vācijā, Francijā un Itālijā pagaidām slēpošanas trases nedrīkst uzņemt atpūtniekus.
  • Bet Austrijā un Šveicē kalnu slēpošanas sezona ir sākusies.
  • Merkele vēlas, lai ES vienotos par trašu neatvēršanu vismaz līdz jaunajam gadam.
  • Austrijas kanclers: Kalnu slēpošana ir austriešu kultūras neatņemama sastāvdaļa.
  • Austrijas kanclers: Ja trases slēgs, prasīs EK 2 miljardu eiro lielu kompensāciju.
  • Šveices valdība uzskata trašu īpašnieki spēs nodrošināt, lai slēpotāji nedrūzmējas.
  • Francija pārbaudīs uz robežas ar Šveici un Spāniju, lai neļautu doties slēpot uz kaimiņvalstīm.

Iepriekšējos gados šajā laikā Eiropā būtu sākusies kalnu slēpošanas sezona, kas nozīmētu pārpildītas trases ar slēpotājiem. Covid-19 dēļ šis gads ir citādāks.

Daļā valstu slēpošanas trases ir gatavas uzņemt slēpotājus, bet citur valda klusums.

Tas ir saistīts ar valstu atšķirīgo nostāju jautājumā par to, vai brīdī, kad Eiropa atkal ir viens no Covid-19 pandēmijas epicentriem, būtu jāatļauj cilvēku pulcēšanās slēpošanas trasēs.

Vācijā, Francijā un Itālijā pagaidām slēpošanas trases nedrīkst uzņemt atpūtniekus, bet Austrijā un Šveicē kalnu slēpošanas sezona ir sākusies.

Alpu pilsētiņa Oberamergraua Vācijas dienvidos katru ziemu uzņem tūkstošiem slēpot gribētāju no visas Eiropas. Vietējais uzņēmējs Tobiass Papistoks, kuram pieder vairākas slēpošanas trases, dīkstāvi pielīdzina traģēdijai.

Eiropas valstis sašķēlis priekšlikums slēgt kalnu slēpošanas trases
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

“Raugoties no ekonomiskā skatupunkta, Ziemassvētku brīvdienas veido trešo daļu no mūsu apgrozījuma ziemas sezonā. Pašlaik mēs ražojam mākslīgo sniegu. Mums ir jāiegulda 20 tūkstoši eiro, lai varētu atvērt pacēlājus. Ir grūti pateikt, kad mēs varēsim atvērt trasi, bet mums ir jādara viss nepieciešamais, lai mēs būtu gatavi strādāt, kad tas būs iespējams,” Papistoks sacīja televīzijas kanālam “CGTN Europe”.

Vācijas kanclere Angela Merkele vēlas, lai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienotos par slēpošanas trašu neatvēršanu vismaz līdz jaunajam gadam, bet atzīst, ka būs grūti panākt kompromisu.

“Mēs mēģināsim saskaņot, lai Eiropā slēgtu visus slēpošanas kūrortus. Diemžēl, dzirdot komentārus, kas izskan no Austrijas, jāsecina, ka tas nebūs vienkārši. Bet mēs mēģināsim,” kanclere sacīja pagājušajā nedēļā, uzrunājot Bundestāgu.

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs apgalvo, ka kalnu slēpošana ir austriešu kultūras neatņemama sastāvdaļa, tāpēc viņiem nevar liegt ar to nodarboties. Tā ienes arī lielu naudu valsts ekonomikā. Austrijas valdība pieprasīja no Eiropas Komisijas 2 miljardu eiro lielu kompensāciju, ja tā pieprasīs slēgt visus slēpošanas kūrortus ES.

Kurcs trešdien paziņoja, ka slēpošanas trases Austrijā varēs sākt darbu 24. decembrī, bet viesnīcas, bāri un restorāni būs slēgti vismaz līdz 7. janvārim.

Šveice, kas nav ES dalībvalsts, arī atļaus darboties slēpošanas trasēm Ziemassvētku brīvdienu laikā. Šveices valdība ir pārliecināta, ka trašu īpašnieki spēs nodrošināt, lai slēpotāji nedrūzmējas, tomēr piektdien lems par to, vai ierobežot trašu apmeklētāju skaitu, vēsta BBC.

Francijas valdība paziņojusi, ka tuvākajās nedēļās policija veiks pārbaudes uz valsts robežas ar Šveici un Spāniju, lai nepieļautu, ka francūži dodas slēpot uz kaimiņvalstīm. Francijas premjerministrs Žans Kastekss lēmumu pamatoja ar pienākumu nepieļaut vēl plašāku Covid-19 uzliesmojumu valstī.

KONTEKSTS:

Stingro karantīnas ierobežojumu ieviešana vairākās Eiropas valstīs nesusi gaidītos rezultātus – ar Covid-19  inficēto skaita pieaugums samazinās, un vairākas Eiropas valstis paziņojušas, ka pirms Ziemassvētkiem mīkstinās Covid-19  dēļ noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, lai iedzīvotāji varētu šo laiku pavadīt kopā ar pašiem tuvākajiem. Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena gan aicināja valstis neatcelt ierobežojumus pārāk strauji, lai novērstu koronavīrusa trešo uzliesmojumu Eiropā pēc Ziemassvētkiem.

Bet Pasaules Veselības organizācija (PVO) aicinājusi valstis ievērot piesardzību, atjaunojot slēpošanas trašu darbību. Lielāko risku inficēties ar Covid-19 rada nevis pati slēpošana, bet cilvēku pārvietošanās un pulcēšanās kalnu kūrortos.

Koronavīrusa inficēto skaits pasaulē 25. novembrī pārkāpa 60 miljonu atzīmei, bet no Covid-19  miruši jau vairāk nekā 1,4 miljoni cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti