Eiropas Tiesa gatavojas paziņot spriedumu lietā par Polijas jaunajiem disciplinārsodiem tiesnešiem

Eiropas Tiesa ceturtdien gatavojas paziņot spriedumu lietā par Polijas jaunajiem disciplinārsodiem tiesnešiem. Eiropas Komisijas pārstāvji uzskata, ka tā vietā, lai reformētu tieslietu sistēmu, Polijas varas iestādes to sistemātiski apdraud. Savukārt Polija vaino Briseli par iejaukšanos valsts iekšējās lietās.

Eiropas Tiesa gatavojas paziņot spriedumu lietā par Polijas jaunajiem disciplinārsodiem tiesnešiemUģis Lībietis
  Pirms dažiem gadiem Polijā ieviestās tieslietu reformas paredz piemērot disciplinārsodus tiem tiesnešiem, kuri mēģina apstrīdēt valdības rīcību. Tāpat šīs izmaiņas atvieglo partijas “Likums un taisnīgums” laikā ieceltajiem tiesnešiem iespējas iecelt Augstākās tiesas priekšsēdētāju. Valdošā partija apgalvo, ka izmaiņas ir nepieciešamas, lai uzlabotu tieslietu sistēmas darbību, piebilstot, ka Briselei nav tiesību iejaukties dalībvalstu iekšējās lietās.

   

  Reformas kritiķi ir pārliecināti, ka minētās izmaiņas ir uzskatāmas par apdraudējumu tiesu sistēmas neatkarībai, brīdinot par draudošo haosu pašā Polijā, kā arī par to, ka citu dalībvalstu tiesas varētu pārstāt atzīt savu poļu kolēģu neatkarību.

  Kā norāda neatkarīgo tiesnešu organizācija “Iustitia”, kopš 2017. gada dažādām represijām ir tikuši pakļauti 60 Polijas tiesneši, tostarp tādi, kuri ir lūguši Eiropas Tiesas atzinumu par Polijas likumu atbilstību Eiropas Savienības likumiem. Sagaidāms, ka tieši ceturtdien Eiropas Tiesa sniegs savu atzinumu par to, vai Polijā izveidotās disciplinārās kameras darbība ir likumīga.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti