Eiropas slimnīcām uzbrukuši krievu hakeri

Nīderlandes kiberdrošības iestādes trešdien paziņojušas, ka vairāku slimnīcu tīmekļa vietnes Nīderlandē un citviet Eiropā, domājams, tikušas pakļautas prokrieviska hakeru grupējuma uzbrukumam, jo attiecīgās valstis sniedz atbalstu Ukrainai.

Kiberuzbrukuma rezultātā sestdien pārstājusi darboties Groningena UMCG slimnīcas tīmekļa vietne. UMCG ir viena no lielākajām Nīderlandes slimnīcām.

"Eiropas slimnīcām, tajā skaitā Nīderlandē, visticamāk, uzbrukusi prokrieviskā hakeru grupa "Killnet"," paziņojis Nīderlandes Kiberdrošības cents (NCSC).

Grupējums paziņojis par piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumiem tām valstīm, kas sniedz atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju, starp objektiem, kas tiks pakļauti šādiem uzbrukumiem, minot arī slimnīcas.

Lai gan "Killnet" draudējis uzbrukt 31 slimnīcai Nīderlandē, šobrīd no tā, šķiet, cietusi vienīgi UMCG.

"Šobrīd DDoS uzbrukumi ir veiksmīgi mazināti un uzbrukumu ietekme ir ierobežota," paziņojis NCSC.

Tiek ziņots, ka uzbrukumi notikuši arī slimnīcām Lielbritānijā, Vācijā, Polijā, Skandināvijā un ASV.

Pagājušajā nedēļā pēc Berlīnes paziņojuma par smago tanku piegādi Ukrainai, kiberuzbrukumiem, par kuriem atbildību uzņēmās "Killnet", tika pakļautas Vācijas lidostas, kā arī valdības un finanšu iestādes.

Šis grupējums tiek saistīts arī ar uzbrukumu Eiropas Parlamentam (EP) pagājušā gada novembrī, neilgi pēc tam, kad EP apstiprināja rezolūciju, ar kuru Krievija tika atzīta par valsti-terorisma atbalstītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti