Eiropas Savienības Tiesa: Pašnodarbināta cilvēka seksuālā orientācija nevar būt iemesls diskriminācijai

Eiropas Savienībā pašnodarbināta cilvēka seksuālā orientācija nevar būt līguma slēgšanas atteikuma iemesls, pat ja nacionālie likumi pieļauj pretējo. Tā ceturtdien nolēma Eiropas Savienības Tiesa.

Eiropas Savienības Tiesas lēmums pieņemts saistībā ar sūdzību, ko iesniedzis kāds Polijas pilsonis. Polijas tiesai tagad galīgais lēmums ir jāpieņem atbilstoši Eiropas Savienības Tiesas spriedumam, kas arī būs saistošs citām nacionālajām tiesām līdzīgu lietu izskatīšanā.

Sūdzību iesniegušais Polijas pilsonis strādājis septiņus gadus Polijas sabiedriskās televīzijas kanālā uz vairāku ar viņu kā ārštata darbinieku noslēgtu līgumu pamata.

2017. gadā, drīz pēc tam, kad viņš "YouTube" platformā publicēja kopā ar savu partneri ierakstītu Ziemassvētku mūzikas video iecietības atbalstam, šī cilvēka darba maiņas vienpusējā kārtā tika atceltas un jauni līgumi vairs netika noslēgti.

Polijas tiesa, kas izskatīja šo sūdzību, lūdza Eiropas Savienības Tiesu viest skaidrību, vai Eiropas Savienības normas par vienlīdzīgu attieksmi darbā attiecas arī uz ārštata darbiniekiem un vai Eiropas Savienības direktīva prevalē pār nacionālo Polijas likumu, kas pieļauj atteikt līgumu par ārštata darbu seksuālās orientācijas dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti