Eiropas Savienības komiteja atbalsta «Brexit» vienošanos

Eiropas Parlamenta (EP) konstitucionālo jautājumu komiteja atbalstījusi līgumu Lielbritānijas izstājai no Eiropas Savienības (ES). Balsojums parlamenta plenārsēdē par dokumentu paredzēts nākamajā trešdienā, 29. janvārī.

Diskusijas laikā lielākā uzmanība tika pievērsta ES pilsoņu tiesību aizsardzībai Lielbritānijā pēc "Brexit", kā arī par turpmākajām attiecībām, taču būtiski iebildumi netika pausti. Tāpēc par dokumenta nodošanu izskatīšanai plenārsēdē nobalsoja pārliecinošs komitejas deputātu vairākums.

Parlamenta balsojumā līgums iegūst spēku, ja par to nobalso vienkāršs deputātu vairākums, un neviens nešaubās, ka problēmas šajā procesā neradīsies.

Trešdien, 23. janvārī, Lielbritānijas parlaments atbalstīja likumprojektu par vienošanos, kas ļaus valstij atstāt Eiropas Savienību 31. janvārī. "Brexit" ministrs Stīvs Bārklijs ceturtdien, 24. janvārī, paziņoja, ka arī karaliene Elizabete II devusi karalisko apstiprinājumu, un tādējādi dokuments iegūst likuma spēku.

KONTEKSTS:

2016. gadā Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments. Lielbritānijai bija jāizstājas no ES 2019. gada 29. martā, taču aprīļa vidū Terēza Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim, pēcāk termiņš tika pagarināts līdz 2020. gada 31. janvārim.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti