Eiropas Savienības «Brexit» sarunu vadītājs Īrijā runās par robežu ar Ziemeļīriju

Eiropas Savienības "Brexit" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pirmdien ierodas Īrijā, lai apspriestu ar Apvienotās Karalistes izstāšanos saistītās aktualitātes. Īpaši tas attiecas uz Īrijas robežu ar Ziemeļīriju, kas joprojām ir starp sarežģītākajiem neatrisinātajiem jautājumiem.

Gan Londona, gan Brisele solījušas, ka grib izvairīties no robežkontroles atjaunošanas vietā, kas pēc "Brexit" būs Apvienotās Karalistes sauszemes robeža ar Eiropas Savienību. Pagaidām gan nav skaidrs, kāds tieši būs risinājums.

Apvienotajai Karalistei ir pienācis laiks „atrisināt pretrunas” savos plānos attiecībā uz Ziemeļīrijas robežu, pirms vizītes Īrijā paziņoja Barnjē. Rakstā īru svētdienas izdevumā "Sunday Independent"  viņš teica, ka šajā jautājumā vajadzīgs „nozīmīgs progress” pirms nākamā Eiropas Savienības līderu samita jūnijā.

Brisele uzstāj, ka robežas jautājums jāatrisina, pirms varēs noslēgt vienošanos nākotnes tirdzniecības attiecībām. Lielbritānijai paredzēts izstāties no Eiropas Savienības nākamā gada martā, līdz ar to izstāšanās vienošanos vajadzētu panākt jau rudenī, lai to paspētu apstiprināt gan Londonā, gan Briseles institūcijās, gan parējās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti