Sadaļas Sadaļas

Eiropas Savienība sāks pārkāpuma procedūru pret Ungāriju saistībā ar LGBT diskrimināciju

Eiropas Komisija ceturtdien gatavojas uzsākt pārkāpumu procedūru pret Ungāriju, tādējādi protestējot pret jauno likumu, kas tiek vērtēts kā diskriminējošs pret seksuālām minoritātēm.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna birojam jau trešdien nosūtīta brīdinājuma vēstule par pārkāpumu procedūras uzsākšanu. Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena solījusi darīt visu iespējamo, lai piespiestu Ungāriju atcelt vai labot minēto likumu.

Cīņa pret "homoseksuālisma propagandu"

Briseles nosūtītā vēstule ir pirmais solis nu jau kārtējā pārkāpumu procedūrā, ko izskatīs Eiropas Savienības Tiesa. Jāpiebilst, ka šī pārkāpumu procedūra ir ierosināta laikā, kad Eiropas Komisijai vēl ir jāapstiprina 7,2 miljardu eiro lielais Eiropas Savienības atveseļošanās fonda finansējums Ungārijai. Dažādu reformu veikšana var būt viens no priekšnosacījumiem finansējuma saņemšanai.

Eiropas Parlamenta deputāti pagājušonedēļ pieņēma rezolūciju, kurā jauno Ungārijas likumu raksturojuši kā "klaju Eiropas Savienības vērtību, principu un tiesību aktu pārkāpumu", kas ir pretrunā ar ES Pamattiesību hartu, ES līgumiem un ES iekšējā tirgus tiesību aktiem.

Par spīti Briseles brīdinājumiem tā dēvētais “pretpedofilijas” likums Ungārijā stājās spēkā pagājušajā ceturtdienā. Likuma sākotnējais mērķis bija pasargāt bērnus no pedofilijas, taču Orbāna atbalstītāji likumā iekļāva arī virkni grozījumu, kas līdzinās Krievijā pieņemtajam likumam pret “homoseksuālisma propagandu”.

Aizliedz piekļūt informācijai

Likums aizliedz homoseksualitātes popularizēšanu bērnu un jauniešu vidū. Tas aizliedz izglītības programmas un materiālus, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu. Likums arī aizliedz jauniešiem piekļuvi grāmatām, televīzijas raidījumiem un filmām, kurās attēlotas seksuālās minoritātes.

LGBT aktīvisti norāda, ka likums apdraudēs homoseksuālo jauniešu garīgo veselību, jo viņiem būs liegta iespēja saņemt sev svarīgu informāciju.

Likums izsaucis Ungārijas un Eiropas seksuālo minoritāšu tiesību aizstāvju sašutumu; likuma kritiķi to uzskata par uzbrukumu seksuālo minoritāšu tiesībām un mēģinājumu uzspiest kauna zīmi cilvēkiem ar netradicionālu seksuālo orientāciju.

Orbāns sola nepadoties

Likuma pretinieki uzskata, ka Orbāna valdība apzināti pielīdzina homoseksualitāti pedofilijai, tādējādi stigmatizējot lesbiešu, geju, biseksuāļu un transseksuāļu (LGBT) kopienu.

Orbāns solījis, ka viņa valdība negrasās pakļauties Briseles spiedienam, jo tikai ungāri varot izlemt, kā audzināt savus bērnus.

“Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija vēlas, lai mēs atļaujam LGBTQ aktīvistiem iekļūt mūsu bērnudārzos un skolās. Ungārija to nevēlas,” uzsvēra Orbāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt