Eiropas Savienība plāno «Frontex» misiju Āfrikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Savienības iestādes apsver pirmo reizi nosūtīt bruņotus robežsargus un krasta apsardzi misijā ārpus Eiropas – uz Rietumāfrikas valsti Senegālu.

Eiropas Savienības (ES) robežsardzes aģentūras "Frontex" plāns vēl atrodas apspriešanas stadijā. Aģentūras galvenā loma līdz šim bijusi aizsargāt Eiropas Savienības brīvas pārvietošanās telpas ārējās robežas. Tādēļ šai iniciatīvai ir simboliska nozīme un tā devusi pamatu arī bažām.

Eiropas Komisija plāno nākamajā mēnesī nosūtīt ekspertus uz Senegālu, lai pilnveidotu misijas plānu, piebilstot, ka misijas uzdevumos būs arī cīņa pret nelegālo zvejniecību.

Plāns radās pagājušajā nedēļā, kad Eiropas Savienības iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone preses konferencē Senegālā paziņoja, ka šāda misija būtu pirmā reize, kad ES ir šāda sadarbība ar valsti Āfrikā.

Joprojām nav skaidrs, cik lielā mērā šāda misija risinātu migrantu kontrabandas un ar drošību saistītos draudus uz Senegālas robežām.

Taču misija tiktu veikta saskaņā ar tā dēvēto parauglīgumu ar trešajām valstīm, ko Eiropas Komisija izstrādāja pagājušā gada decembrī, lai cīnītos pret "nelegālo imigrāciju un pārrobežu noziedzību" un veiktu nevēlamo migrantu un noraidīto patvēruma meklētāju atgriešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti