Eiropas Savienība pieprasīs vienotu lādētāju visām viedierīcēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisija gatavojas pieprasīt viedtālruņu ražotājiem ieviest vienotu uzlādes metodi mobilajām ierīcēm. Ceturtdien prezentētajā piedāvājumā noteikts, ka viedtālruņu ražotājiem būs jāievieš USB C tipa lādētāji, ko liela daļa ražotāju jau izmanto.

Eiropas Komisija uzskata, ka ar šo ierosinājumu patērētāji Eiropā varēs izmantot vienu lādētāju visām savām portatīvajām elektroniskajām ierīcēm, tādējādi palielinot ērtības un samazinot elektroniskos atkritumus. Taču pret šādu ierosinājumu iepriekš iebildusi ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "Apple", kas izmanto citas tehnoloģijas.

Lai arī EK norāda, ka vienots lādētājs nāktu par labu apkārtējai videi, "Apple" uzskata, ka efekts būs pretējs.

Eiropas Komisija piedāvās vienotus mobilo telefonu lādētājus
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Diskusija par vienoto mobilo telefonu lādētāju ieviešanu turpinās jau vairāk nekā desmit gadu. Veiktie pētījumi liecina, ka USB mikro B un C savienojumus izmanto attiecīgi 50% un 30% lietotāju, savukārt kompānijas "Apple" izmantotos "Lightning" kabeļus – aptuveni 20%.

Lai arī industrijai un EK līdz šim nav izdevies rast kompromisu, pagājušajā gadā Eiropas Parlaments ar pārliecinošu balsu vairākumu nobalsoja par vienota mobilo ierīču lādētāja ieviešanu, norādot uz šāda lēmuma ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī ieguvumiem lietotājiem.

Kompānija "Apple" gan norādījusi, ka Eiropas Savienības iecerētais var bremzēt inovācijas, kā arī radīt elektronisko atkritumu kalnus, jo ļoti liels skaits lietotāju būs spiesti mainīt savus lādētājus.

Eiropas Savienības iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons gan norādījis, ka aizliegts nekas netiks un agri vai vēlu situācija normalizēsies.

"Šis regulējums attiecas uz vienoto tirgu. Taču mēs negatavojamies aizliegt citus lādētājus. Mēs sakām, ka katram produktam – mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem vai citiem, būs jābūt USB C tipa ligzdai.

Iespējams, ka būs kādi ražotāji, kuri vēlēsies arī kādu papildu ligzdu un tirgos lādētāju, kas tai der. Taču mēs iestājamies par vienotiem principiem, vienotu standartu - USB C ligzdu," vēsta Bretons.

"Mēs runājam par patērētāju produktiem, kam cena ir svarīga. Mēs to saprotam. Taču mēs ticam, ka arī šajos jautājumos situācija normalizēsies, jo mēs to esam redzējuši arī citās jomās."

Ierosinātās izmaiņas vēl nepieciešams izvērtēt Eiropas Parlamentam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti