Rīta Panorāma

Rīgas Biržas desmitgadē - «Pašatklāsme»

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

ES palīdzēs Latvijai, Lietuvai un Polijai cīņā ar nelegālo migrāciju

Eiropas Savienība palīdzēs Latvijai, Lietuvai un Polijai cīņā ar nelegālo migrāciju

Eiropas Savienība (ES) sniegs papildu palīdzību Latvijai, Lietuvai un Polijai cīņā ar nelegālo imigrāciju no Baltkrievijas. Šāds lēmums pieņemts bloka dalībvalstu iekšlietu ministru videokonferences laikā.

Slovēnijas iekšlietu ministrs Alešs Hojs pauda: "Šodienas sanāksmes laikā mums bija ļoti konstruktīvas debates, un visas dalībvalstis vairāk vai mazāk atbalstīja mūsu centienus palīdzēt Lietuvai, Latvijai un Polijai. Mēs visi vienojāmies, ka mums ir jāpalielina palīdzība atbilstoši šo valstu vajadzībām."

Ministri nosprieda, ka uz Latviju, Lietuvu un Poliju nosūtīs papildu ekspertus no bloka robežapsardzības aģentūras "Frontex" komandas, kā arī nepieciešamo tehnisko aprīkojumu.

Tiks palielināta patvēruma pieprasītāju uzņemšanas kapacitāte, un Eiropas Komisijai lūgs piešķirt papildu finansiālo palīdzību migrācijas krīzes risināšanai.

Ministri bija vienisprātis, ka aktīvāk jāsadarbojas ar nelegālo imigrantu mītnes valstīm un tranzītvalstīm, lai nodrošinātu viņu uzņemšanu atpakaļ.

Tika arī nosodīti Baltkrievijas mēģinājumi izmantot cilvēkus kā instrumentus politisku mērķu sasniegšanai.

Tikmēr krīzes skartās valstis pašas īsteno papildu drošības pasākumus, un, piemēram, Polija Baltkrievijas robežas apsardzē iesaistīs armiju. Uz pierobežas apgabaliem pārdislocēs apmēram 900 karavīrus.

KONTEKSTS:

Valdība no 11. augusta līdz 10. novembrim izsludinājusi ārkārtējo situāciju valsts pierobežā ar Baltkrieviju. Ārkārtējā situācija izsludināta četrās pierobežas administratīvajās teritorijās: Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā. 

Līdz ar to Valsts robežsardzei ir tiesības lietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, lai nekavējoties atgrieztu personu valstī, no kuras tā nelikumīgi šķērsoja valsts robežu. Tāpat ārkārtējās situācijas izsludinātajā teritorijā izvietotajās robežsardzes struktūrvienībās un citās iestādēs nepieņems personu iesniegumus par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Lēmums pieņemts, izvērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas–Baltkrievijas valsts robežas. Jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti.

Ārkārtējo situāciju rosināja izsludināt iekšlietu ministre, lai aizsargātu Latvijas un Eiropas Savienības ārējo robežu pret nelegālās migrācijas ieroča izmantošanu.

Latvija arī plāno pasteidzināt Latvijas–Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi. Iekšlietu ministrija aprēķinājusi, ka robežas neizbūvētās infrastruktūras pabeigšana varētu izmaksāt aptuveni 30 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt