Eiropas Savienība pagarina pret Krieviju noteiktās sankcijas

Eiropas Savienība līdz 15. martam pagarinājusi sankcijas pret Krieviju, kas noteiktas saistībā ar tās agresiju pret Ukrainu. Spēku saglabā arī citi iepriekš noteiktie ierobežojumi.

Eiropas Savienības Padomes pārstāvji informē, ka pagarinātais sankciju režīms attiecas uz 170 fiziskām un 44 juridiskām personām. Tas paredz aizliegumu iebraukt Eiropas Savienības dalībvalstīs un līdzekļu iesaldēšanu. Sankcijas piemērotas par cilvēku un uzņēmumu darbībām, kas grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību.

Diplomāti arī atgādina, ka līdz nākamā gada 31. janvārim spēku saglabā pret konkrētām Krievijas ekonomikas nozarēm vērsti ierobežojumi. Savukārt līdz nākamā gada 23. jūnijam būs spēkā sankcijas saistībā ar Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju. Tie attiecas uz šīs pussalas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Krievija Krimu okupēja 2014. gada februārī, bet kopš tā paša gada aprīļa sniedz militāru un cita veida palīdzību separātistiem Austrumukrainā. Konfliktā kopumā gājuši bojā apmēram 13 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti