Dienas ziņas

Sidnejā publikai parāda koalas mazuli

Dienas ziņas

Austrālijā sociālajiem tīkliem jāmaksā par ziņām

ES gatavojas pandēmijas trešajam vilnim

Eiropas Savienība gatavojas pandēmijas trešajam vilnim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien videokonferencē sprieda par iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumiem un vakcinācijas tempa paātrināšanu, kā arī iespējamo vakcinācijas sertifikātu ieviešanu, kas to īpašniekiem varētu nodrošināt brīvāku ceļošanu.

ĪSUMĀ:

  • Merkele brīdina par risku, ko rada Covid-19 mutācijas.
  • Daļa dalībvalstu vēlas saglabāt robežkontroli.
  • Trūkst skaidrības par vakcinācijas pasēm un labumiem, ko tās varētu nodrošināt.

Apspriedes galvenais mērķis bija apmainīties ar informāciju par Covid-19 pandēmijas attīstību dažādos Eiropas reģionos. Bažas rada arī jaunie koronavīrusa paveidi. Vācijas kanclere Angela Merkele jau izteikusies, ka vīrusa jaunās, lipīgākās mutācijas varētu izraisīt trešo pandēmijas vilni.

Gandrīz visu ES dalībvalstu līderi ir pakļauti nopietnam sabiedrības spiedienam, lai parādītu progresu cīņā ar pandēmiju un sniegtu cerību par situācijas uzlabošanos.

Apspriedes laikā līderi secināja, ka ES valstīm jābūt gatavām dažādiem pavērsieniem, arī tam, ka rudenī būs nepieciešama trešā revakcinācijas pote jeb tā dēvētais “booster” pret jaunajiem koronavīrusa paveidiem.

Tādēļ jānodrošina, lai vakcīnu ražotāji tam būtu gatavi. Piemēram, “Johnson&Johnson” vakcīna, kas Eiropā vēl nav apstiprināta, tiks ražota Eiropā, bet pildīšana un pabeigšana notiek ASV, tāpēc būs svarīgi nodrošināt, lai šajā procesā nav aizķeršanās.

No dalībvalstu līderu izteikumiem varēja saprast, ka par drīzu ceļošanu eiropieši var nesapņot.

Cilvēku pārvietošanās ierobežošana ir viens no politiski sarežģītākajiem jautājumiem, ko nākas risināt ES valstu līderiem.

Eiropas Komisija mudina nodrošināt, lai preču kustība un piegāžu ķēdes netiktu traucētas. Tāpat arī vispārējos pārvietošanās ierobežojumus būtu labāk aizstāt ar testēšanu un karantīnu. Tomēr vairākas dalībvalstis tam nepiekrīt un uzstāj, ka robežkontrole uz valsts robežām ļauj pasargāties no jaunu vīrusa paveidu izplatīšanās, kamēr vēl nav vakcinēts pietiekams cilvēku skaits.

Sarunu laikā tika spriests arī par vienota parauga Covid-19 vakcinācijas apliecības izveidi. Noprotams, ka šāda apliecība tiks izveidota, un, cerams, to atzīs visas dalībvalstis, bet pagaidām nav skaidrs, kad šāds risinājums varētu parādīties.

Turpinās arī debates par to, kādus labumus iegūs cilvēki, kas būs potējušies pret Covid-19 un ieguvuši šādu sertifikātu. Iespēju apmeklēt koncertus, ceļot uz ārzemēm, iet uz darbu?

Grieķija un Kipra ļoti atbalsta šāda sertifikāta ieviešanu, cerot, kas tas palīdzēs šo valstu tūrisma nozarei. Citas dalībvalstis ir piesardzīgākas, jo baidās, ka tas izraisīs vēl lielāku neapmierinātību to valstu un iedzīvotāju vidū, kas šobrīd pie vakcīnas netiek.

Daudzi uzskata, ka ieviest šādu dokumentu pašlaik vēl būtu pāragri, jo vakcīnas nav brīvi pieejamas visiem gribētājiem. Tomēr Austrijas valdība jau tagad runā par “zaļo koridoru” radīšanu iedzīvotājiem, kas būs vakcinējušies vai arī jau izslimojuši Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti