Dienas ziņas

Ārvalstu spēki pilnībā pametuši Afganistānu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ES rekomendē ierobežot ieceļošanu no ASV

Eiropas Savienība Covid-19 dēļ rosina dalībvalstīm ierobežot ieceļošanu no ASV

Palielinoties saslimšanas gadījumu skaitam ar Covid-19 Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), Eiropas Savienība (ES) dalībvalstīm ieteikusi noteikt jaunus ceļošanas ierobežojumus. Valstis aicinātas atkal apturēt ieceļošanu no ASV bez svarīga iemesla. Tikmēr Pasaules Veselības organizācija vērsusi uzmanību uz gauso vakcinācijas gaitu pašā Eiropā. 

ASV inficēšanās ar Covid-19 augusta izskaņā vīrusa delta paveida izplatīšanās dēļ sasniegusi augstāko punktu kopš janvāra, inficēto skaitam brīžiem pietuvojoties 200 000 gadījumu diennaktī. 

Pirmo reizi kopš gada sākuma valstī arī aizņemti vairāk nekā 100 000 slimnīcu gultu jeb 78% no visām pieejamām gultām. 

Šī iemelsa dēļ ES nākusi klajā ar rekomendācijām atkal ierobežot ieceļošanu no ASV, kas amerikāņu tūristiem bija ļauta kopš jūnija. Aicinājums nav juridiski saistošs, līdz ar to gaidāms, ka katra no dalībvalstīm atsevišķi lems par precīziem noteikumiem, piemēram, vai ieceļot no ASV tiks ļauts, uzrādot vakcinācijas sertifikātu un vai būs jāievēro obligāta karantīna.

Lēmums nav pārsteigums, ņemot vērā, ka ASV no savas puses savas robežas tūrismam no ES vasaras laikā tā arī neatvēra un Eiropas Komisija (EK) bija brīdinājusi, ka vienpusēja atļauja ceļot ilgi nesaglabāsies.

Tikmēr ASV amatpersonas turpina uzsvērt, ka ierobežojumu atcelšanas pamatā ir veiksmīga valstu vakcinācijas programma. Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki norādīja: “Mēs turpinām aicināt cilvēkus vakcinēties. Ātrākais veids, kā atsākt ceļot, ir vakcinēties un valkāt maskas, lai palēninātu šī nāvējošā vīrusa izplatību.”

To akcentējusi arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), kas vērsusi uzmanību ne tikai uz saslimšanas gadījumu pieaugumu ASV, bet arī pašā ES, kur pašlaik vakcinācijas tempi ir arvien gausāki.

“Vairākas valstis sāk novērot slimnīcu pārslodzi un vairāk nāvju. 

Pagājušajā nedēļā Eiropā mirušo skaits kopumā palielinājās par 11%. 

Viena no prognozēm liecina, ka līdz 1. decembrim mirs 236 000 cilvēku.  Vakcinācija ir gan tiesības, gan atbildība. Tāpēc vakcinācijas tempa stagnācija mūsu reģionā rada nopietnas bažas. Laikā, kad virknē valstu ierobežojumi tiek mīkstināti, vakcinācijas pieņemšana ir kritiski svarīga, ja gribam izvairīties no lielākas slimības izplatīšanās, lielāka nāvju skaita un lielāka riska, ka radīsies jauni vīrusa varianti. Vakcīnu skepticisms un zinātnes noliegšana mūs attur no šīs krīzes stabilizēšanas. Tā ir bezmērķīga rīcība, kas nevienam nedara neko labu,” atzīmēja PVO Eiropas nodaļas vadītājs Hanss Klūge.

Tikmēr EK prezidente Urzula fon der Leiena paziņojusi, ka ES pilnībā vakcinēti 70% pieaugušo, kas bija jau iepriekš izvirzīts ES mērķis līdz vasaras beigām.

ASV Slimības kontroles un novēršanas centra pagājušajā nedēļā noslēgts pētījums liecina, ka iespēja nokļūt slimnīcā pēc inficēšanās ar Covid-19 vakcinētajiem cilvēkiem ir 29 reizes mazāka nekā nevakcinētajiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt