Eiropas Savienībā būs pieejami divi jauni Covid-19 terapijas līdzekļi

Ceturtdien Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) sniegusi pozitīvu atzinumu par diviem Covid-19 terapijas līdzekļiem "Ronapreve" un "Regkirona", informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā.

Abus medikamentus paredzēts izmantot infekcijas agrajās stadijās, un to pamatā ir monoklonālas pretvīrusu antivielas.

EZA ir ieteikusi Covid-19 ārstēšanai reģistrēt monoklonālās antivielu grupas zāles "Ronapreve" (kasirivimaba un imdevimaba kombināciju) un "Regkirona" (regdanvimabu), informēja Latvijas Zāļu valsts aģentūra.

"Ronapreve" ieteikts apstiprināt Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 12 gadu vecuma ar vismaz 40 kilogramu ķermeņa masu, kuriem nav nepieciešams papildu skābeklis un kuriem ir paaugstināts risks smagai slimības norisei. "Ronapreve" ir lietojams arī Covid-19 profilaksei personām no 12 gadu vecuma ar vismaz 40 kilogramu ķermeņa masu. "Ronapreve" reģistrācijas pieteicējs ir uzņēmums "Roche Registration GmbH".

Savukārt zāles "Regkirona" EZA ir ieteikusi reģistrēt Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem, kuriem nav nepieciešams papildu skābeklis un kuriem ir paaugstināts risks smagai slimības norisei. "Regkirona" reģistrācijas pieteicējs ir uzņēmums "Celltrion Healthcare Hungary Kft".

EZA savus ieteikumus attiecībā uz abām zālēm nosūtīs EK ātram, visām ES dalībvalstīm juridiski saistoša lēmuma pieņemšanai, un pēc šī lēmuma zāles būs apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā (ES).

"Covid-19 gadījumu skaitam gandrīz visās dalībvalstīs arvien augot, iedrošina tas, ka mūsu Covid-19 terapijas līdzekļu stratēģijā tiek izstrādāti daudzi cerīgi ārstniecības līdzekļi," teica Eiropas veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

Līdz gada beigām ES tiks apstiprināti līdz pat pieciem jauniem ārstniecības līdzekļiem.

Viņa uzsvēra, ka vissvarīgākais līdzeklis, kā apkarot Covid-19, aizsardzībai pret inficēšanos, hospitalizāciju, dzīvības zaudēšanu un slimības ilglaika sekām joprojām ir vakcinācija. "Eiropas Savienībā vakcinācijas rādītāji ir vieni no augstākajiem pasaulē, tomēr cilvēki joprojām saslimst un, lai apkarotu infekciju un palielinātu ne vien ātrākas atveseļošanās, bet arī izdzīvošanas izredzes, viņiem būs vajadzīgi droši un efektīvi ārstniecības līdzekļi," teica Kirjakidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti