Eiropas sarunas par Krievijas gāzes līgumiem un situāciju Ukrainā turpināsies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas un Āzijas samits Milānā noslēdzies, taču sarunas ar Krieviju par gāzes līgumiem un situāciju Ukrainā turpinās.

Ukrainas līderis Petro Porošenko ir pavēstījis, ka sarunās ar Krievijas līderu Vladimiru Putinu ir panākta sākotnēja vienošanās par gāzes piegādes līgumu un tagad meklē iespējas, kur iegūt finansējumu līguma īstenošanai.

Jau zināms, ka nākamnedēļ atsevišķā sanāksmē Briselē tiksies visu pušu enerģētikas eksperti. Eiropas Savienība ir arī apsolījusi sniegt Ukrainai vēl papildus finanšu palīdzību.  

Krievija arvien vaino Ukrainu gāzes parādu nenomaksāšanā un strīdas par gāzes cenām, tajā pašā laikā draudot ar piegādes apturēšanu, ja šī situācija netiks risināta, un tas būtu arī smags trieciens vairākām Eiropas valstīm, kuras saņem enerģiju no Krievijas pa Ukrainas gāzes vadiem.

Noprotams, ka sarunas arvien turpinās un tās notiek ārpus Eiropas un Āzijas valstu samita norises vietas.  Zināms, ka pilsētā ir arī Krievijas lielāko enerģijas kompāniju pārstāvji.

Krievijas, Ukrainas, Francijas un Vācijas, Lielbritānijas līderi vēl piektdienas rītā tikās brokastu sarunās, kur sarunu gaisotne esot bijusi ļoti smaga un saspringta un nekāds progress netika panākts.

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu pavēstīja, ka nākamnedēļ Briselē būs visu pušu enerģētikas ekspertu tikšanās un šīs sarunas turpināsies.

Šodien mēs vienojāmies, ka eksperti sagatavos nākamnedēļ Briselē gaidāmu Krievijas, Ukrainas un Eiropas Komisijas valdības pārstāvju sanāksmi par enerģiju, jo mēs uzskatām, ka tas ir izšķiroši svarīgs jautājums Krievijas un Ukrainas attiecībās un tam ir milzīga ietekme arī uz visu Eiropu,” sacīja Barrozu.

Savukārt Ukrainas krīzes temats joprojām ir galdā un Eiropas puse trupina uzstāt, ka Krievijai ir jāatvelk karaspēks no Ukrainas pierobežas, ko Putins sola darīt, taču precīzu pierādījumu tam nav. Tas arī nozīmē, ka visas Eiropas Savienības sankcijas, ko tā noteikusi Krievijai, un Krievijas noteiktais pārtikas preču embargo Eiropas Savienībai joprojām paliek spēkā un tam arī nav rasts risinājums.

Eiropas līderu vairums arī norāda, ka, visticamāk, sankcijas tik drīz neatcels. Eiropas Savienība tās ir ieviesusi pret Krievijas enerģētikas, finanšu un aizsardzības sektoru, kā arī izveidojusi melno sarakstu ar amatpersonu un kompāniju vārdiem, savukārt Krievija ir noteikusi aizliegumu ievest Eiropas pārtikas preces, kas ir pamatīgs trieciens Eiropas lauksaimniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti