Eiropas preses uzmanības centrā - Ungārijas un ES attiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Attiecības starp Ungāriju un Eiropas Savienību (ES) turpina saasināties. Ungārijas premjers pat salīdzinājis Eiropas Savienības krīzes pārvarēšanas politiku ar Hitlera režīmu.

Iespējams, ka Ungārijas premjers Viktors Orbans ir nedaudz pārspīlēti reaģējis uz Vācijas kancleres Angelas Merkeles izteikumiem. Ungārijas un Polijas avīzes raksta, ka Orbans kādā radio intervijā sacīja, ka vācieši jau savulaik ir sūtījuši savus kareivjus un tankus uz Ungāriju, un aicināja viņus to nedarīt atkal, jo tā neesot bijusi pārāk laba doma.

Citiem vārdiem sakot, Orbans ir salīdzinājis Vācijas un arī ES kopējo krīzes pārvarēšanas politiku ar Hitlera laika Ungārijas okupāciju. Jāpiebilst, ka gan Merkele, gan Eiropas Parlaments ne tik sen ir atklāti kritizējuši Ungāriju par demokrātijas trūkumu.

Acīmredzot, Orbans un viņa valdošā partija no šādas kritikas un draudiem atņemt balsstiesības Eiropas Savienības Padomē pagaidām nebaidās un sola turpināt pa vecam.

Savukārt grieķi arī satraucas par fašismu vai, pareizāk sakot, par neofašismu. Grieķijas ziņu portāls „Protagon” norāda, ka neofašistiskās partijas „Zelta Rītausma” popularitāte Grieķijā pieaug. Tagad tā esot trešā populārākā partija valstī, ko, pēc sabiedrības domas aptauju datiem, atbalsta jau 10% iedzīvotāju. Raksta autors norāda, ka „Zelta Rītausmas” atbalstīšana kļūst teju par modīgu lietu, lai gan tā sludina vardarbību un neiecietību. Daļa analītiķu šīs partijas popularitātes pieaugumu skaidro ar sabiedrības reakciju uz krīzi un taupības politiku. Kad naudas paliek mazāk, tad cilvēkiem ir raksturīgi meklēt vainīgos un teikt, ka visu naudu un darba vietas ir atņēmuši svešie.

Par svešajiem un Eiropas imigrācijas politiku šonedēļ spriež arī britu laikraksts „The Guardian”. Avīze analīzē notikumus ap britu kareivja nogalināšanu un vaicā - vai tam tiešām vajadzēja pievērst tik lielu sabiedrības, mediju un politiķu uzmanību. Kā zināms, plaša šādu slepkavību atspoguļošana bieži vien noved pie citiem līdzīgiem noziegumiem. Turklāt slepkavas tagad jūtās kā varoņi. Tādēļ laikraksts vaicā, vai nebūtu pareizāk šādus incidentus medijos ignorēt?

Daudz un plaši medijos tiek kritizēts arī ES valstu vadītāju samits. Austrijas laikraksts „Der Standard” raksta par divkosību, kas valda daudzās dalībvalstīs, kad runa ir par nodokļiem. Avīze norāda, ka Austrijas valdība ir devusi priekšroku nevis informācijas apmaiņai starp Eiropas Savienības dalībvalstīm par citu valstu pilsoņu noguldījumiem, bet gan potenciālajam līgumam ar Šveici un Lihtenšteinu. Šis līgums paredzēs, ka Šveice un Lihtenšteina iekasēs 1,5% nodokli no Austrijas pilsoņu kontiem savās bankās un pārskaitīs šo naudu Austrijai, nesakot noguldītāju vārdus. Šāds solis varētu papildināt Austrijas budžetu par pusotru miljardu eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti