Eiropas Parlaments spēris soli vērienīgās digitālās reformas apstiprināšanā

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien pauda atbalstu plānotā Digitālo pakalpojumu akta pieņemšanai. Šis dokuments ļaus apkarot nelegālu tiešsaistes saturu un noteiks platformu atbildību par algoritmu izmantošanu.

Tā ir daļa no vērienīgas digitālās jomas reformas, kuras galvenais mērķis ir izbeigt digitālo milžu patvaļu un nekontrolētu lietotāju informācijas vākšanu internetā peļņas nolūkos. Tāpat liels uzsvars tiek likts uz mediju un vārda brīvības nodrošināšanu internetā. Paredzams, ka galīgā reformas apstiprināšana varētu notikt šā gada vidū.

Topošā likuma mērķis ir veidot drošāku digitālo telpu, kurā tiek aizsargātas lietotāju tiesības. Tas ietvers noteikumus par nelegāliem tiešsaistes produktiem, pakalpojumiem vai saturu, pieprasīs algoritmu atbildīgu lietošanu un pārredzamību, kā arī risinās satura moderēšanas jautājumus.

Digitālo pakalpojumu akta likumprojektā ir noteikti pienākumi un atbildība starpniecības pakalpojumu sniedzējiem, jo īpaši tiešsaistes platformām, piemēram, sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem un tirdzniecības vietām. Ar to tiks izveidots "paziņošanas un rīcības" mehānisms un citi aizsardzības pasākumi, kas ļaus izņemt nelikumīgu saturu.

Īpaši lielām tiešsaistes platformām tiks uzlikti papildu pienākumi, jo tās, izplatot nelikumīgu un kaitīgu saturu, tostarp dezinformāciju, daudz vairāk apdraud patērētājus.

"Mēs sūtam iedzīvotājiem ļoti skaidru signālu: mūsu demokrātijai ir pa spēkam tikt ar šo galā. Mūsu demokrātijai pietiek spēka, lai radītu noteikumus, kas ļaus iedzīvotājiem kontrolēt, kas ar viņiem notiek," vēsta Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece Margrēte Vestagere.

"Eiropas Savienība atrodas unikālā pozīcijā. Tā ir radījusi ļoti spēcīgus noteikumus, kas ātri tiks ieviesti dzīvē. Tas palīdzēs arī mazināt barjeras vienotajā digitālajā tirgū un ļaus cilvēkiem patiešām izdarīt izvēli. Noteikumi arī uzliks lielākus pienākumus tiem, kas nodrošina digitālos pakalpojumus.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt