Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Piemaksas valsts pārvaldes darbiniekiem pērn - 81 miljons eiro

Dienas notikumu apskats

Protestējot pret Spānijas valdības rīcību, Katalonijā notiek ģenerālstreiks

''Brexit'' sarunās nav panākts pietiekams progress uzskata Eiropas parlaments

Eiropas Parlaments: «Brexit» sarunās nav panākts «pietiekams progress»

"Brexit" sarunās starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju nav panākts "pietiekams progress", kas ļautu uzsākt sarunas par pārejas periodu vai ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībām. Šāda nostāja pausta Eiropas Parlamenta (EP) deputātu otrdien, 3.oktobrī, pieņemtajā rezolūcijā. EP arī aicināja atlikt "Brexit" sarunu izvērtējumu 20. oktobrī, kad plānots ES dalībvalstu līderu samits.

Lielākā daļa jeb 557 EP deputātu atbalstīja rezolūciju, kurā kritizēts pašreizējais progress, kas panākts "Brexit" sarunās starp Briseli un Londonu. 

Deputāti aicina Apvienotās Karalistes valdību nekavējoties sagatavot konkrētus priekšlikumus par trīs ES prioritātēm. Tās paredz pilnā apjomā saglabāt 4,5 miljonu ES un Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesības, tāpat pilnā apjomā pildīt Apvienotās Karalistes finansiālās saistības ar ES, kā arī pilnībā ievērot Lielās Piektdienas vienošanos, atrisinot Īrijas un Ziemeļīrijas robežas jautājumu.

EP gan atzinīgi novērtēja Apvienotās Karalistes premjerministres Terēzas Mejas nesen Florencē teikto uzrunu, kurā viņa arī solīja garantēt ES pilsoņu tiesības 

un kuras dēļ ceturtais “Brexit” sarunu raunds tika atlikts. Mejas uzrunu arī pozitīvi novērtēja Eiropas Komisijas izvirzītais sarunu vedējs Maikls Barnjē.

"Rezolūcijas projektā ir iekļauta arī premjerministres Terēzas Mejas uzrunā izteiktie priekšlikumi Florencē pirms desmit dienām. Vēl pagājušajā nedēļā britu sarunu grupa uzsāka darbu pie tiem, lai precizētu un izstrādātu jau konkrētus sarunu piedāvājumus.

Tādējādi arī ES ir varējusi pilnveidot savus priekšlikumus, jo īpaši attiecībā uz mūsu vienu no prioritātēm, proti, pilsoņu tiesību aizsardzību.

Vienotas vadlīnijas noteikti palīdzēs jautājumu risināšanai, to skaitā, kas radušies saistībā ar unikālo situāciju Īrijā," sacīja Barnjē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt