Sadaļas Sadaļas

Eiropas Parlamenta komisijas atbalsta jaunos eirokomisāra amata kandidātus

Eiropas Parlamenta (EP) komisijas noslēgušas jauno eirokomisāru amata kandidātu uzklausīšanas procesu. Balsojums plenārsēdē par Urzulas fon der Leienas vadītās Eiropas Savienības izpildinstitūcijas sastāvu notiks 27. novembrī.  

Eiroparlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli norādīja, ka aizvadīto divu mēnešu laikā deputāti īstenoja demokrātiskā uzrauga lomu un rūpīgi izvērtēja katru kandidātu. Ir veikts galīgais novērtējums, un parlaments ir gatavs jau nākamnedēļ balsot par pilnu komisāru kolēģiju. 

Sasoli arī norādīja, ka nākamo piecu gadu laikā Eiropai ir jārisina daudzas problēmas, tai skaitā migrācijas un patvēruma jautājumi  un cīņa pret klimata pārmaiņām. Eiropai esot vajadzīga komisija, kas gatava rīkoties būtiskos jautājumos. Savukārt parlaments kā tiešs Eiropas iedzīvotāju pārstāvis arī turpmāk prasīs komisijai uzņemties atbildību par tās solījumiem.  

Pēc diskusijas ar trim komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku kandidātiem - Fransu Timmermansu, Margrēti Vestageri un Valdi Dombrovski - parlamenta priekšsēdētāju konference sniedza apstiprinājumu un pasludināja uzklausīšanas procesu par oficiāli noslēgtu.

Balsojums Eiropas Parlamentā par jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu notiks 27.novembrī plkst.12. Pirms tam topošā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstinās ar ierosināto Komisāru kolēģiju un jaunās komisijas darba programmu.

KONTEKSTS:

Lai Urzulas fon der Leienas izveidotā jaunā Eiropas Komisija varētu sākt savu piecu gadu pilnvaru termiņu, Eiropas Parlamentam jāapstiprina komisijas sastāvs. Vispirms EP komitejas novērtē un sniedz atzinumu par komisijas priekšsēdētājas fon der Leienas izvirzīto komisāru kandidātu atbilstību paredzamajam amatam un atbildības jomai. Paredzēts balsojums par komisijas pilnvaru apstiprināšanu (viens balsojums par visu komandu, ne katru komisāra amata kandidātu).

Eiropas Parlaments novembrī no jauna uzklausīja izvirzīto komisāru kandidātus, jo iepriekš tika noraidīti Francijas, Rumānijas un Ungārijas kandidāti, aizkavējot jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt