Panorāma

Iesaka lietot medicīniskās maskas

Panorāma

Panorāma

Eiroparlamentā ir atbalsts žoga finansēšanai no ES naudas

Eiropas Parlamentā ir atbalsts žoga būvēšanai gar Baltkrievijas robežu

Eiropas Savienības naudu nedrīkst izmantot dzeloņstiepļu vai cita veida žogu celšanai uz robežas, tā visai negaidīti pagājušās nedēļas nogalē paziņoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena. Taču šis paziņojums ir izraisījis neizpratni Eiropas Parlamentā.

Lai gan Eiropas Komisijas vadītāja piektdien atsaucās uz Eiroparlamentu, ka ir savstarpēja sapratne, ka Eiropas naudu neizmantos žogu celtniecībai, tomēr Eiroparlamenta lielākās politiskās grupas vadītājs Manfrēds Vēbers apgalvo pretējo – Eiroparlamentā šai idejai būtu atbalsts.

“Mēs atbalstām Eiropas fondu izmantošanu, lai finansētu fizisku robežas aizsardzību – vai tas būtu žogs vai siena. Eiropa nevar – ja tā var izteikties – izvēlēties finansēt tikai “skaistās lietas”:  automašīnas robežsargiem vai video novērošanas kameras, bet kad nonākam līdz žogam – tad to mēs nefinansējam! Tā ir “ķiršu nolasīšana no tortes” un tas Eiropas Savienībā nav akceptējams,” norāda Eiropas Tautas partijas grupas vadītājs Vēbers.

“Eiropas pilsoņi sagaida no Eiropas un dalībvalstu politiķiem, ka mēs aizsargājam mūsu robežas. Mēs nevaram pieļaut, ka Lukašenko izlemj, kas ierodas Eiropā, un nevis mūsu robežsargi.”

Vēbers arī uzsvēra, ka cilvēki, kurus Lukašenko režīms atved no Tuvo Austrumu reģiona un sūta pāri robežai uz Latviju, Lietuvu, Poliju – paši ir upuri. Tāpēc Eiropai ir jāatrod pareizais balanss – starp spēcīgu un stingru robežu aizsardzību, tai skaitā žoga celtniecību, ja nepieciešams, un palīdzību tiem, kas nonākuši grūtībās.

Eiropas Savienība arī runā ar partneriem Irākā, lai apturētu šo plūsmu. Eiropa Komisija pašlaik strādā pie jaunu sankciju izstrādes pret Lukašenko režīmu, ko tai uzdeva dalībvalstu līderi Eiropadomē. Sankcijas būs vērstas pret tiem, kas iesaistīti šī hibrīduzbrukuma organizēšanā.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas, Latvijas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Lietuvas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Baltijas valstis šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību. Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs norādījis, ka ES ir jāpalīdz risināt situāciju ar migrantiem, arī Latvijā problēma ir aktuāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt