Eiropas līderi centīsies glābt migrācijas politiku, Merkele - Vācijas valdību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pirms gaidāmā Eiropadomes samita Vācijas kanclere Angela Merkele tiksies ar Austrijas, Itālijas, Francijas, Grieķijas, Maltas, Bulgārijas un Spānijas kolēģiem, lai runātu par migrācijas krīzi. Merkelei Eiropadomes samitā jārod risinājums migrācijas problēmai, citādi draud izjukt viņas valdība. Austrijas kanclers Sebastians Kurcs jau brīdinājis – ja Eiropa nespēs vienoties par vienotu patvēruma politiku, tad atkārtosies 2015. gada situācija, kad migranti Eiropā plūda nekontrolējamos apmēros.

ES visi ir vienisprātis, ka migrācija ir problēma, bet jautājumā, kā to risināt, no vienprātības ir ļoti tālu. Lielākās problēmas rada solidaritātes trūkums.

Kamēr dažas valstis uzņēmušas migrantus, citas atjaunojošas robežkontroli.

"Migrantu pieplūdums mūsu valstī ir bijis lielāks nekā aizbraukušo skaits un tas ir tāpēc, ka daudzas Eiropas valstis uzvedas tā, it kā migrācija nav viņu problēma. Tāpēc, ka ES ir pārāk vāja, lai izveidotu kopīgu patvēruma politiku, kas strādātu," saka Grieķijas migrācijas ministra vietnieks Janis Balafs.

Izskanējuši aicinājumi mainīt Dublinas regulu, kas paredz, ka patvēruma pieteikumi jāizskata tām valstīm, kurās migranti ierodas vispirms. Galvenie ieejas punkti Eiropā ir itālija, Grieķija un Spānija, kuras tad arī nes lielāko slogu. Šomēnes arī izvēsās strīds starp Itāliju un Maltu par to, kurai būtu jāuzņem migrantu kuģis no Lībijas. Itālija uzstāja, ka Malta ir tuvāk, taču galu galā migrantus atraidīja abas valstis.

"Bez Eiropas pārvaldības sistēmas migrācija paliks nekontrolējama. Itālija nevar tā turpināt viena pati bez adekvāta solidaritātes mehānisma, kas nodrošina godīgu sadali. Tāpēc mēs apsveram Dublinas regulas reformu," stāsta Itālijas premjers Džuzepe Konte.

Pirms Eiropadomes samita izskanējuši vairāki ierosinājumi, starp tiem, izveidot migrantu uzņemšanas centru Ziemeļāfrikā, kuros izvērtētu migrantu statusu pirms viņu nokļūšanas Eiropā. Šādu ierosinājumu atbalstītu valstis kā Polija un Ungārija, kas ieņemt stingrāku nostāju pret imigrācju. Taču eksperti uzskata, ka panākt vienošanos nebūs viegli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti