Dienas ziņas

Ikšķilē veido sēklu lolotāju tīklu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eiropas lauksaimnieki cīnās ar salnām

Eiropas lauksaimnieki cīnās ar salnām pat no helikopteriem

Salnas aizvadītajās naktīs pārsteidza ne tikai Latviju, bet arī citas Eiropas valstis, tostarp plašas lauksaimniecības platības un vīna dārzus Francijā un Austrijā. Cīņā pret salnām daži lauksaimnieki izmantoja pat helikopterus. 

Augļu koki daudzās valstīs visā Eiropas kontinentā ir pašā plaukumā. To veicinājušas neierasti augstas gaisa temperatūras aprīlī. Taču maija pirmajās dienās reģionu pārsteidza salnas un sniegs, kas lauksaimniekiem ir līdzvērtīgi katastrofai. Eiropā ražu cenšas pasargāt ar tādām pašām metodēm kā Latvijā, aplaistot augus ar ūdeni un dedzinot dūmu sveces.
 
"Nekas tāds vēl nav pieredzēts. Šopavasar esam izlietojuši trīs kastes ar svecēm – kamēr pēdējo desmit gadu laikā bija izlietota tikai viena," stāstīja zemeņu audzētājs Vincents Tijemāns.

"Tas izskatās traki, taču ūdens sasalst uz augļiem, un šis ledus pārklājums pasargā tos," skaidroja ābolu audzētājs Mārtins Vēbers.

Vienā no vecākajām vīna ražotnēm Francijas rietumos ar šo apdraudējumu ir pazīstami pārāk labi – 2017. gadā piecu dienu salnu dēļ reģions zaudējis 90% visas vīnogu ražas. Tādēļ, sagaidot sinoptiķu prognozes, šogad tur ķērās pie pavisam nopietnām metodēm – virs laukiem pārlido helikopteri, kas ar propelleriem spiež pie zemes silta gaisa masas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti