Eiropas labējie tiekas Igaunijā; Lepēnas uzaicināšanu vērtē neviennozīmīgi

Vairākas Eiropas politiskās partijas, kuras plāno veidot jaunu labējo grupu Eiropas Parlamentā, otrdien, 15.maijā, Tallinā iepazīstinās ar savu sadarbības programmu. Vislielāko interesi izraisījusi Francijas galēji labējo spēku līderes Marinas Lepēnas gaidāmā ierašanās.  

Šīsdienas pasākums Tallinā ir daļa no Eiropas līmeņa kampaņas pirms nākamajā nedēļā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Tallinā plānojuši ierasties pārstāvji no Īsto somu partijas, Dānijas Tautas partijas, Itālijas partijas „Līga”, kā arī pašu igauņu Konservatīvās tautas partijas EKRE.

Eiropas labējie tiekas Igaunijā; Lepēnas uzaicināšanu vērtē neviennozīmīgiUģis Lībietis

  Taču vislielāko uzmanību piesaistījusi gaidāmā Francijas galēji labējās Nacionālās savienības līderes Marinas Lepēnas ierašanās Tallinā. Tas jau licis EKRE līderim Martam Helmem paziņot, ka viņa partija ne visos jautājumos piekrīt Lepēnas uzskatiem, īpaši jautājumos par Krimas aneksiju un viendzimuma attiecībām.

  Arī Igaunijas bijušais premjerministrs Tāvi Reivass paziņojis, ka EKRE ir pieļāvusi kļūdu, uzaicinot Lepēnu, jo vairums igauņu iedzīvotāju neatbalsta viņas prokrievisko nostāju. Pēc Reivasa vārdiem, lai arī šīsdienas pasākums ir plānots kā viens no konservatīvo spēku priekšvēlēšanu kampaņas kulminācijas pasākumiem, tas var pierādīt, ka labējais populisms Eiropā ir arī izteikti prokremliska kustība.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti