Dienas ziņas

121 pagastā un pilsētā būs jāvēlē iedzīvotāju padomes

Dienas ziņas

Lielbritānija atver skolas

Eiropā atzīmē 8. martu

Eiropas Komisijas prezidente: Sievietes ir Covid-19 cīņas varones

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pirmdien, svinot Starptautisko sieviešu dienu, atzina, ka pēdējos 100 gados sieviešu tiesību jomā ir sasniegts daudz, bet vēl ir daudz darāmā. Viņa norāda, ka arī Covid-19 pandēmija bieži vien smagāk ir skārusi sievietes, jo daudzas ir zaudējušas darbu vai cietušas no vardarbības ģimenē mājsēdes laikā.

“Sievietes ir bijušas Covid cīņas varones. Zinātniece, kas pirmo reizi izpētīja RNS vakcīnu, ir sieviete. Pirmā brīvprātīgā, kas reģistrējusies Covid testēšanai, ir sieviete. Lielākā daļa veselības aprūpes darbinieku ir sievietes,” uzsvēra EK prezidente.

“Jā, šis ir bijis smags gads miljoniem sieviešu, kuras zaudēja darbu vai cieta no vardarbības savas mājas četrās sienās. Bet šis gads ir arī mācība mūsu meitām. Lūk, ko es viņām rakstītu. Sievietes var nokļūt visur un darīt visu. Sievietes ir sīkstas. Sievietes ir jaunatklājējas. Sievietes ir līderes. Sievietes ir mātes. Sievietes ir cīnītājas. Neļaujiet nevienam jūs apturēt. Sekojiet saviem sapņiem. Esi, kāda vēlies būt. Manām meitām un visām sievietēm. Priecīgu Sieviešu dienu!”

Starptautisko sieviešu dienu vairumā Eiropas valstu nesvin tik plaši ar ziedu dāvināšanu kā Krievijā un citās postpadomju valstīs, taču diskusiju par sieviešu līdztiesību un ietekmi sabiedrībā tā rosina.

Izdevums “Politico” sarēķinājis – kopš 1946. gada tikai 102 sievietes ir bijušas valsts vai valdību vadītājas. Eiropas Savienībā trešdaļu valstu nekad nav vadījusi sieviete.

Arī tagad tikai četrās Eiropas Savienības dalībvalstīs vadītāja ir sieviete – Somijā, Igaunijā, Dānijā un Vācijā.

Viens no sievietēm slēgtākajiem sektoriem pasaulē un arī Eiropā ir finanšu joma. “Pie Eiropas Centrālā bankas padomes galda sēž 25 personas, tikai divas no viņam ir sievietes. Tā nav noteikti jābūt. Var būt citādāk,” uzskata Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda.

“Kad palūkojamies uz finanšu sektoru – pārsvarā redzam strīpainus uzvalkus, nav pārāk daudz sieviešu. Un to vajag mainīt. Jo tas nav tāpēc, ka sievietes nebūtu izglītotas finanšu jomā un ekonomikā, bet mēs viņas neredzam augstākajos pārvaldības līmeņos. Esmu gandarīta, ka varu atbalstīt došanos šajā virzienā, un mums vajadzīgs dzimumlīdzsvarotāks finanšu sektors,” uzskata EK finanšu pakalpojumu komisāre Mareida Makginesa.

Taču šogad, tāpat kā citus gadus, 8.marts sarūpē arī labas ziņas, jo Sieviešu dienas svinības nozīmē labu peļnu ziedu audzētājiem un tirgotājiem. Pieprasījums pēc ziediem, it sevišķi tulpēm, pieaug gan Eiropā, gan arī Krievijā. Pie pircējiem šie ziedi nonāk gan no Nīderlandes ziedu vairumtirdzniecības tirgiem, gan no Ekvadoras un Kolumbijas, gan arī no Etiopijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti