Eiropas Komisijas prezidente: Mūsu uzdevums ir aizstāvēt un iestāties par visiem eiropiešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jaunā Eiropas Komisija oficiāli stājās amatā svētdien, 1. decembrī. To vadīs Urzula fon der Leiena. Par godu šim notikumam Briselē tika sarīkota svinīga inaugurācijas ceremonija, uz kuru ieradās arī jaunie Eiropas Parlamenta, Eiropadomes un Eiropas Centrālās bankas prezidenti. Eiropas Savienība šodien atzīmēja vēl kādu nozīmīgu jubileju – 10. gadadienu kopš spēkā stājās Lisabonas līgums.

Stājas amatā jaunā Eiropas komisija galva
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Jaunajai Eiropas Komisijai savas pilnvaras vajadzēja sākt pildīt jau pirms mēneša – 1. novembrī. Taču kavēšanās ar vairāku dalībvalstu izvirzīto komisāra amata kandidātu apstiprināšanu šo notikumu atlika par mēnesi. Lai arī jaunajā Eiropas Komisijā nebūs pārstāvētas visas 28 Eiropas Savienības dalībvalstis, jo savu kandidātu atteicās izvirzīt Londona, Urzulas fon der Leienas kabinetu šajā nedēļā tomēr apstiprināja Eiropas Parlaments.

Jaunās Eiropas Komisijas inaugurācijas ceremonija kļuva par divkāršiem svētkiem, jo tieši 1. decembrī tiek atzīmēta desmitā gadadiena, kopš spēkā stājās Lisabonas līgums, kas ir pamatā pašreizējās Eiropas Savienības darbībai.

Uz svinīgo ceremoniju bija ieradušies visi trīs Eiropas Savienības vadošo institūciju jaunie vadītāji – Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, kā arī Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels. Tā dēvētajiem trijiem prezidentiem pievienojās arī jaunā Eiropas Centrālās bankas vadītāja Kristīne Lagārda.

Ceremony for the 10th anniversary of the Lisbon Treaty and the start of new EU Institutional Cycle
Ceremony for the 10th anniversary of the Lisbon Treaty and the start of new EU Institutional Cycle

Kā atzīmējis jaunais Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels, tieši pateicoties pirms desmit gadiem noslēgtajam Lisabonas līgumam, jauno pilnvaru termiņu jaunā komanda var sākt ar lielu pārliecību.

“Lisabonas līgums piešķīra Eiropas Savienībai juridisku personību, ļaujot mums parakstīt svarīgus starptautiskus līgumus, piemēram, Parīzes klimata vienošanos.

Līgums arī piešķīra demokrātijai jaunu seju, stiprināja caurskatāmību un atvēra durvis uz Briseles likumu pieņemšanas procesu. Šodien mēs darām vairāk, nekā tikai atskatāmies atpakaļ. Mēs ar lielu entuziasmu un cerībām svinam jaunu sākumu, jo mēs uzsākam turpmākos piecus gadus, stāvot uz ļoti stingriem pamatiem. Mēs virzīsim uz priekšu savu ambiciozo Eiropas dienaskārtību,” pauda Šarls Mišels.

Arī Jaunā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena atzina, ka pēdējo gadu laikā Eiropas vienotība ir tikai palielinājusies un arī viņas Komisijas mērķis būs to saglabāt.

“Pirms desmit gadiem mūsu priekšgājēji joprojām sprieda par to, vai Eiropai vajadzētu savu karogu un himnu. Taču šajos desmit gados miljoniem cilvēku ir izgājuši ielās ar Eiropas Savienības karogu rokās.

Mūsu karogu un miljonus cilvēku iedvesmo un aizkustina mūsu himna, Eiropas himna – Oda priekam. Mūsu uzdevums ir aizstāvēt un iestāties par visiem eiropiešiem ar viņu sapņiem un mērķiem,” uzsvēra Urzula fon der Leiena

No savas puses Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagārda pieminēja, ka iepriekšējie 10 pēckrīzes gadi paliks atmiņā ar parādu krīzēm, to seku likvidēšanu, zaudējumu segšanu un nemitīgām pārmaiņām, kā arī dažādiem klimata radītajiem izaicinājumiem. Tāpēc Lagārda paudusi cerību, ka nākamie darbības gadi būs Eiropas renovācijas un cerību gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti