Rīta Panorāma

Telefonkrāpnieki. Ieguldījumi akcijās un virtuālajās valūtās

Rīta Panorāma

"Boston Dynamics" prezentē noliktavas robotu

EK sūdz tiesā Poliju par tiesu sistēmas reformu

Eiropas Komisija vēršas pret Poliju saistībā ar tiesu sistēmas reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisija (EK) iesūdzējusi Polijas valdību Eiropas Savienības Tiesā par tiesu sistēmas reformu, kas EK skatījumā grauj tiesu neatkarību. Brisele lūgs tiesu izdot rīkojumu par Polijas likuma apturēšanu līdz tiesas spriedumam.

Polijas valdība jau paziņojusi, ka Eiropas Komisijas lēmumam nav "tiesiska vai faktiska pamatojuma". Taču Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisārs Didjē Reinderss atkārtoti paudis pārliecību, ka 2019. gadā Polijā pieņemtais likums nav savienojams ar ES tiesībām.

"Mēs prasīsim, lai Eiropas tiesa aptur noteikumus, kas dod tiesības Polijas augstākās tiesas disciplinārajai palātai lemt par tiesnešu imunitātes atcelšanu. Mēs prasīsim apturēt lēmumus, kurus disciplinārā palāta jau ir pieņēmusi. Mēs prasīsim arī atcelt noteikumus, kas liedz poļu tiesnešiem tieši piemērot tiesisko neatkarību aizstāvošos likumus," vēsta Reinderss.

"Tā kā mums nebija iespēju atrisināt mūsu domstarpības tiešās sarunās ar poļu varas iestādēm, Eiropas Komisija šajā jautājumā ir izlēmusi vērsties pie Eiropas Savienības Tiesas. Eiropas Komisija arī turpmāk uzraudzīs tiesiskuma stāvokli visās dalībvalstīs, ieskaitot Poliju."

Polijas valdības pārstāvis Pjotrs Millers pavēstījis, ka Eiropas Komisijas rīcībai neesot tiesiska vai faktiska pamatojuma.

"Tieslietu sistēmas regulācija ir tikai un vienīgi dalībvalstu kompetencē; tas izriet gan no Polijas konstitūcijas, gan no ES līgumiem. Polijas likumi atbilst ES standartiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti