Polijas valdība jau paziņojusi, ka Eiropas Komisijas lēmumam nav "tiesiska vai faktiska pamatojuma". Taču Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisārs Didjē Reinderss atkārtoti paudis pārliecību, ka 2019. gadā Polijā pieņemtais likums nav savienojams ar ES tiesībām.
"Mēs prasīsim, lai Eiropas tiesa aptur noteikumus, kas dod tiesības Polijas augstākās tiesas disciplinārajai palātai lemt par tiesnešu imunitātes atcelšanu. Mēs prasīsim apturēt lēmumus, kurus disciplinārā palāta jau ir pieņēmusi. Mēs prasīsim arī atcelt noteikumus, kas liedz poļu tiesnešiem tieši piemērot tiesisko neatkarību aizstāvošos likumus," vēsta Reinderss.
"Tā kā mums nebija iespēju atrisināt mūsu domstarpības tiešās sarunās ar poļu varas iestādēm, Eiropas Komisija šajā jautājumā ir izlēmusi vērsties pie Eiropas Savienības Tiesas. Eiropas Komisija arī turpmāk uzraudzīs tiesiskuma stāvokli visās dalībvalstīs, ieskaitot Poliju."
Polijas valdības pārstāvis Pjotrs Millers pavēstījis, ka Eiropas Komisijas rīcībai neesot tiesiska vai faktiska pamatojuma.
"Tieslietu sistēmas regulācija ir tikai un vienīgi dalībvalstu kompetencē; tas izriet gan no Polijas konstitūcijas, gan no ES līgumiem. Polijas likumi atbilst ES standartiem."
The EC decision to refer ?? to the CJEU has no legal or factual justification. Regulation of the judiciary is exclusive national competence - it results directly from the Constitution of the Republic of Poland and EU treaties. Polish regulations are in line with the EU standards. https://t.co/KbOOQijyKd
— Chancellery of the Prime Minister of Poland (@PremierRP_en) March 31, 2021