Eiropas Komisija sagatavojusi plānu cīņai pret viltus ziņām

Eiropas Komisija (EK) sagatavojusi rīcības plānu cīņai pret viltus ziņām jeb dezinformāciju. Tajā īpaša uzmanība pievērsta nākamā gada maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni norādīja, ka veselīga demokrātija paļaujas uz atvērtām, brīvām un godīgām sabiedriskajām debatēm. Ikviena  pienākums ir nosargāt šo telpu un neļaut izplatīt dezinformāciju, kas vairo naidu, šķelšanos un neticību. Lielākās bažas patlaban rada populistu mēģinājumi ar maldinošām sociālo mediju kampaņām izmantot eiroskeptiskos un pretimigrācijas noskaņojumus, kā arī Krievijas un citu ārvalstu iespējamā iejaukšanās vēlēšanās.

Tāpēc līdz pieciem miljoniem eiro palielināts komisijas diplomātiskā dienesta budžets viltus ziņu atmaskošanai un informatīvajiem pasākumiem. Tiks izveidota jauna ātrās reaģēšanas sistēma, kas sekmēs  sadarbību starp dalībvalstīm un bloka institūcijām. Komisija arī uzraudzīs jaunā uzvedības kodeksa ievērošanu, kas paredz lielāku politisko reklāmu, viltus tīmekļa profilu un botu kontroli.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti