Eiropas Komisija rosina noteikt deviņu mēnešu derīguma termiņu Covid-19 sertifikātiem

Eiropas Komisija (EK) rosina Eiropas Savienības dalībvalstīm noteikt deviņu mēnešu derīguma termiņu Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem. Šis priekšlikums balstās uz šonedēļ sniegto Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra atzinumu, ka vakcīnu aizsardzība pēc sešiem mēnešiem samazinās.

Taču EK pagaidām nerosinās noteikt derīguma termiņu tiem Covid-19 sertifikātiem, kas tiek izsniegti pēc vakcīnas balstdevas saņemšanas.

Paredzams, ka jaunā kārtība varētu stāties spēkā no nākamā gada 10. janvāra.

Jāsasniedz augstāks vakcinācijas līmenis

Sertifikātu deviņu mēnešu termiņš nodrošinās valstīm un iedzīvotājiem pietiekami daudz laika, lai organizētu Covid-19 vakcīnas balstdevas saņemšanu. Tāpat turpmāk vakcinācijas sertifikātā būs iespējams redzēt informāciju par papildu devu, sacīja Eiropas Savienības tieslietu komisārs Didjē Reinderss.

“Dalībvalstīm būtu jāpieņem vakcinācijas sertifikāti, kas nav vecāki par deviņiem mēnešiem no sākotnējās vakcinācijas pabeigšanas termiņa. Pēc tam sertifikāti vairs netiks atzīti, ja nebūs saņemta balstvakcīna. Komisija pašlaik negrasās noteikt balstvakcīnu derīguma termiņu, jo pastāv iespēja, ka šādi cilvēki būs ilgāk aizsargāti.”

"Mēs esam vakcinējuši vairāk nekā 65% no ES iedzīvotāju kopskaita, bet ar to nepietiek. Pārāk daudz cilvēku vēl nav pasargāti. Lai ikviens varētu ceļot un dzīvot pēc iespējas drošāk, mums jāsasniedz ievērojami augstāks vakcinācijas līmenis - steidzami," uzsver ES veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

Covid-19 sertifikāts nav obligāts ceļošanai

Eiropas Komisija norāda, ka ceļotājiem ar Covid-19 sertifikātu nevajadzētu noteikt papildu  ierobežojumus, piemēram, karantīnas ievērošanu vai prasību par negatīva Covid-19 testa uzrādīšanu.

EK secina, ka pašlaik vēl trūkst datu par Covid-19 vakcīnu balstdevas efektivitāti koronavīrusa transmisijas novēršanā, tomēr pieejamā informācija liecina, ka balstdeva varētu nodrošināt ilgāku aizsardzību nekā sākotnējā vakcinācija. Tādēļ EK šobrīd neierosina noteikt derīguma termiņu sertifikātiem, kas tiks izsniegti pēc balstdevas saņemšanas.

EK uzsver, ka Covid-19 sertifikāta iegūšanai nevajadzētu kļūt par obligātu priekšnoteikumu ceļošanai Eiropas Savienībā, taču cilvēkiem, kam nav šī sertifikāta, var noteikt papildu prasības, piemēram, par karantīnas ievērošanu un Covid-19 testu veikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt