Eiropas Komisija rosina mīkstināt ceļošanas ierobežojumus trešo valstu pilsoņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Savienība vēlas mīkstināt noteikumus trešo valstu pilsoņu ieceļošanai Eiropas Savienībā. Tiks palielināts valstu skaits, no kurienes ieceļošana atļauta, kā arī izstrādāts ārkārtas bremžu mehānisms, lai novērstu jaunu koronavīrusa paveidu nonākšanu 27 valstu blokā.

ES rosina mīkstināt ierobežojumus
00:00 / 03:09
Lejuplādēt
Viena no nozarēm, kas Covid-19 pandēmijas laikā ir cietusi visvairāk, nenoliedzami, ir tūrisma industrija. Tā kā masu pulcēšanās daudzviet ir aizliegta vai ierobežota, dīkstāvi piedzīvo gan viesnīcas, gan restorāni, gan citas izklaides vietas, radot pamatīgus zaudējumus valstu ekonomikai. Taču, epidemioloģiskajai situācijai daudzviet uzlabojoties, kā arī pastiprinoties vakcinācijas tempiem dalībvalstī, Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar ierosinājumiem ceļojumu atsākšanai uz Eiropas Savienību.

Pašlaik Eiropas Savienība iesaka ceļotājiem uz bloku doties tikai neatliekamu darba darīšanu gadījumā un vairums dalībvalstu šo prasību ievēro.

Ceļošanas ierobežojumi pašlaik neattiecas tikai uz sešām valstīm, kurās tiek uzskatīts, ka Covid-19 izplatība tiek kontrolēta – un tās ir Austrālija, Jaunzēlande, Ruanda, Singapūra, Dienvidkoreja un Taizeme. Teorētiski, šajā sarakstā ir arī Ķīna, taču no tās tūristu ierašanās varētu tikt atļauta tikai tad, kad Ķīna atcels aizliegumu valstī ieceļot Eiropas Savienības pilsoņiem.

Kā šodien paziņojis Eiropas Komisijas runasvīrs Adalbērs Jānzs, Eiropas Komisija ierosina pakāpeniski palielināt to valstu skaitu, no kurām uz Eiropu varētu ceļot vakcinēti tūristi. Vienlaicīgi tiek rosināts izstrādāt rīcību ārkārtas situācijās, ja tiek konstatēts kāds jauns slimības paveids:

"Mēs piedāvājam atļaut ieceļot Eiropas Savienībā ne tikai personām no valstīm ar labu epidemioloģisko situāciju, bet arī visiem cilvēkiem, kuri ir saņēmuši Eiropas Savienībā apstiprinātas vakcīnas pēdējo ieteikto devu. Vēlāk to varētu attiecināt arī uz vakcīnām, kuras ir izgājušas Pasaules Veselības Organizācijas ārkārtas lietošanas procesu. Papildus tam mēs piedāvājam palielināt arī kritērijus, pēc kuriem tiek noteiktas valstis, no kurām ieceļošana ir atļauta. Vienlaikus, rodoties jauniem koronavīrusa paveidiem, ir nepieciešams saglabāt modrību. Tādējādi kā pretspēku, mēs piedāvājam ārkārtas bremžu mehānismu. Tas tiktu koordinēts Eiropas Savienības līmenī un ierobežotu šādu slimības variantu iekļūšanu Eiropā. Tas arī ļautu dalībvalstīm rīkoties ātri un uz laiku ierobežot līdz minimumam visus ceļojumus no slimības skartajām valstīm, līdz sanitāro piesardzības pasākumu ieviešanai," sacīja Adalbērs Jānzs.

Eiropas Komisijas piedāvājums šīs nedēļas laikā tiks apspriests arī Eiropas Savienības līderu starpā.

Šeit jāatgādina, ka Eiropas Komisija cer līdz jūnijam izstrādāt arī tā dēvētā Digitālā zaļā sertifikāta sistēmu, kas pierādītu to, ka persona ir vakcinējusies. Līdz tam dalībvalstīm gan jāizskata ārpus Eiropas Savienības esošo valstu pilsoņu iesniegtie potēšanas dokumenti, atbilstoši nacionālajiem likumiem izvērtējot to derīgumu.

Tikmēr kļuvis zināms, ka koronavīrusa dēļ Vācija jau otro gadu pēc kārtas atcels vienu no atpazīstamākajiem rudens festivāliem – alus festivālu "Oktoberfest", uz kuru ik gadu ierodas simtiem tūkstoši cilvēku no visas pasaules. Kā paziņojis Bavārijas federālās zemes premjerministrs Markuss Sēders, situācija veselības jomā joprojām ir ļoti neskaidra, lai pieļautu šāda pasākuma rīkošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti