Eiropas Komisija rosina ES veidot Covid-19 «zaļās caurlaides»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisija gatavo normatīvos aktus, kas ļaus Eiropas Savienībā (ES) veidot pret Covid-19 vakcinēto un testēto cilvēku sarakstu. Nākotnē to varētu izmantot, lai regulētu cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes.  

Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena norādīja, ka jau šajā mēnesī tiks publiskota plašāka informācija par tā dēvētajām “zaļām caurlaidēm”. To mērķis ir apliecināt, ka cilvēki vakcinēti pret Covid-19 vai iegūts negatīvs testa rezultāts.

Caurlaide cilvēkiem pakāpeniski sniegs iespēju droši pārvietoties bloka dalībvalstu teritorijā vai doties uz trešajām valstīm darba vai tūrisma nolūkā.

Digitālais sertifikāts būtu vienots visās 27 bloka dalībvalstīs.

Tikmēr visā Eiropā patlaban notiek spraigas diskusijas par šādas caurlaides izmantošanu. Valstīs, kuras tūrisms dod ievērojamu pienesumu ekonomikai, kā arī lidsabiedrības vēlas, lai dokuments būtu kā vakcinācijas pase. Tā ļautu imunizētajiem cilvēkiem izvairīties no testiem un karantīnas, dodoties ceļojumos.

Tomēr daudzas valstis, tai skaitā Vācija un Francija, bažījas par iespējamo cilvēku diskrimināciju un uzskata, ka tādu dokumentu ieviešanai vēl nav pienācis laiks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti