Eiropas Komisija rekomendē bloķēt finansējumu Ungārijai

Eiropas Komisija rekomendē arī turpmāk iesaldēt 13 miljardus eiro lielo Eiropas Savienības finansējumu, kas paredzēts Ungārijai, jo Budapešta nav spējusi izpildīt savas saistības tiesiskuma jomā.

Tagad Eiropas Savienības dalībvalstīm ir laiks līdz 19. decembrim, lai atbalstītu, noraidītu vai mainītu šos ieteikumus.

Kā skaidro Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, Ungārijas valdībai ir zināms par konkrētiem soļiem, kas būtu jāveic, lai atbloķētu šo finansējumu.

"Ungārija ir apņēmusies ierobežot pārāk lielo ietekmi un nepamatotos lēmumus tiesu administrēšanā. Tās izstrādātais plāns paredz virkni pasākumu un reformu, lai tiktu galā ar šo jutīgo jautājumu.

To vidū ir Nacionālās tieslietu padomes lomas un pilnvaru stiprināšana, kā arī augstākās tiesas neatkarības stiprināšana," norāda Dombrovskis.

"Tāpat plāna mērķis ir sasniegt progresu cīņā ar korupciju un konkurences veicināšanā publiskajos iepirkumos. Mēs esam identificējuši 27 pirmos ieviešanas punktus, kuri ir jāizpilda pilnībā, pirms Ungārija varēs iesniegt prasību finansējuma saņemšanai. Īsumā – finansējums Ungārijai netiks piešķirts, kamēr netiks izpildīti izvirzītie priekšnoteikumi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti