Eiropas Komisija rekomendē aizturēt ES fondu līdzekļu izmaksāšanu Ungārijai

Eiropas Komisija (EK) šodien rekomendēja aizturēt vairāku miljardu eiro izmaksu Ungārijai no Eiropas Savienības (ES) fondiem saistībā ar bažām par korupcijas pieaugumu bloka dalībvalstī un iespējamo ES budžeta līdzekļu izšķērdēšanu. Briselei un Budapeštai ir ilgstošas domstarpības par demokrātijas, tiesiskuma un vārda brīvības stāvokli Ungārijā. Eiropas Parlaments šonedēļ apstiprināja ziņojumu, kurā secināts, ka Ungāriju vairs nevar uzskatīt par pilntiesīgu demokrātiju.

Eiropas Komisija rekomendē aizturēt ES fondu līdzekļu izmaksāšanu Ungārijai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

EK ieteikusi ES Padomei aizturēt 7,5 miljardu eiro piešķiršanu Ungārijai aizdomās par korupciju un likuma varas principu pārkāpumiem, paziņoja ES budžeta komisārs Johanness Hāns. Viņš sacīja, ka lēmums apliecina EK apņemšanos aizsargāt ES budžetu un izmantot visus pieejamos instrumentus, lai nodrošinātu šo svarīgo mērķi.

ES dalībvalstīm būs mēnesis laika, lai izlemtu, vai atbalstīt EK ieteikumu. Ungārijai paredzētais finansējums tiks ieturēts, ja par to nobalsos vismaz 55% dalībvalstu, kuras pārstāv vismaz 65% bloka iedzīvotāju.

Ungārijai ir dots laiks līdz 19. novembrim, lai atbildētu uz EK izteiktajiem pārmetumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti