Sadaļas Sadaļas

Eiropas Komisija pētīs Beļģijā ieviestās nodokļu atlaides

Eiropas Komisija (EK) sākusi jau kārtējo izmeklēšanu par gadījumu, kad, nosakot uzņēmumu peļņas nodokļa atvieglojumus, kāda no Eiropas Savienības dabībvalstīm, iespējams, pārkāpusi valsts atbalsta sniegšanas nosacījumus. Šoreiz komisijas uzmanības lokā nonākušas Beļģijā noteiktās nodokļa atlaides.

Eiropas Komisija sākusi padziļināti izvērtēt Beļģijā ieviestos uzņēmumu peļņas nodokļa atvieglojumus uzņēmumiem, kas ietilpst starptautiskās uzņēmumu grupās. Tai radušās aizdomas, ka, izmantojot Beļģijā noteiktos nodokļu atvieglojumus, atsevišķas starptautiskās kompānijas ir ievērojami samazinājušas summas, kas tām būtu jāmaksā nodokļos un tādējādi guvušas priekšrocības, kādas nav pieejamas uzņēmumiem, kas strādā tikai Beļģijā. Iespējams, Beļģijā izveidotā nodokļu atvieglojumu sistēma, kas ir labvēlīga tikai attiecībā pret starptautiskajiem uzņēmumiem, kas strādā vairākās valstīs, ir pretrunā ar Eiropas Savienībā noteiktajiem valsts atbalsta sniegšanas principiem.

”Iemesls, kādēļ mēs to darām, ir šaubas un aizdomas par to, vai tas atbilst Eiropas Savienības valsts atbalsta noteikumiem.”  Tā, pamatojot Eiropas Komisijas lēmumu sākt padziļināti pētīt Beļģijā noteiktos uzņēmumu peļņas nodokļa atvieglojumus, teica konkurences komisāre Mārgrete Vestegere. Skaidrojot iespējamos konkurences izkropļojumus, ko rada Beļģijā izveidotā nodokļu atvieglojumu sistēma, Vestegere teica:

”Tie ir noteikumi, no kuriem ieguvējas ir multinacionālas kompānijas, bet ne savrupi uzņēmumi vai Beļģijā izveidotas uzņēmumu grupas. Šķiet, ka tas ļauj dažām starptautiskām kompānijām maksāt tikai daļu nodokļu par daļu no viņu gūtās peļņas. Un, mūsuprāt, tas notiek bez jebkādām pamatoti attaisnojamām atkāpēm no nodokļu piemērošanas principiem.”

Eiropas Komisija, atsaucoties uz jau līdz šim iegūto informāciju, norāda, ka, izmantojot iespēju vienoties ar Beļģijas nodokļu administrāciju par nodokļu atvieglojumiem, dažām starptautiskajām kompānijām izdevies samazināt nodokļos maksājamās summas par 50%. Dažos gadījumos gan ietaupījumi sasnieguši pat 90% no nodokļos maksājamām summām.

Eiropas Komisija sākusi izmeklēšanas arī saistībā ar vairāku citu Eiropas Savienības dalībvalstu, piemēram, Īrijas, Luksemburgas un Nīderlandes piešķirtajiem uzņēmumu peļņas nodokļu atvieglojumiem atsevišķiem starptautiskiem uzņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt