Panorāma

Latvija: inaugurācija nepilnvaro A. Lukašenko

Panorāma

«Mūžīgie bērni»: iekļaujošā izglītība – ne vienmēr iekļaujoša

ES top jauns migrācijas plāns

Eiropas Komisija nāk klajā ar jaunu migrācijas paktu

Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar jaunu migrācijas paktu. Tā kā iepriekšējie mēģinājumi vienoties par jaunu sistēmu ir cietuši neveiksmi, amatpersonas Briselē mēģina piedāvāt jaunu risinājumu. Galvenais jaunums paredz, ka valstis, kas nevēlas uzņemt patvēruma meklētājus, varēs palīdzēt ar izraidīšanas lidojumu organizēšanu.

ĪSUMĀ:

  • Valstis, kas nepiekritīs regulārai patvēruma meklētāju uzņemšanai, varēs citādi palīdzēt.
  • Proti, tās varēs uzņemties atbildību par noraidīto patvēruma meklētāju nogādāšanu dzimtenē.
  • EK piedāvā arī būtiski paātrināt iebraucēju pieteikumu apstrādi; tas jāizdara dažu dienu laikā.
  • Iekšlietu komisāre: Efektīvs izraidīšanas process varētu samazināt migrantu plūsmu.
  • Eiropas Parlamentā izskan migrācijas pakta kritika, pieeja neesot pietiekami cilvēcīga.

Lielākais uzsvars jaunajā Eiropas migrācijas paktā tiek likts uz robežkontroles stiprināšanu un dažādam solidaritātes izpausmēm.

EK apzinās, ka nedz Baltijas valstis, nedz Polija, Ungārija un pat Austrija nebūs gatavas piekrist regulārai patvēruma meklētāju uzņemšanai. Tādēļ tām tiek piedāvāts sniegt citādu palīdzību.

Proti, šīs valstis var uzņemties atbildību par noraidīto patvēruma meklētāju nogādāšanu dzimtenē. Arī tā ir iespējams palīdzēt Vidusjūras valstīm samazināt tur esošo iebraucēju skaitu.

Eiropas Komisija nāk klajā ar jaunu migrācijas paktuArtjoms Konohovs
"Komisijas priekšlikums balstās uz Eiropas dalībvalstu atšķirīgu ģeogrāfisko novietojumu, spējām un izvēlēm. Tas ņem vērā arī to, ka spiediens uz mūsu robežām ir mainīgs. Tas viss rada jaunu līdzsvaru starp atbildību un solidaritāti. Jautājums nav par to, vai dalībvalstīm būtu solidāri jāpalīdz viena otrai, bet gan, kā to darīt," sacīja EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.

 

Patvēruma meklētāju izraidīšana ir sarežģīts jautājums, jo šie cilvēki mēdz uzdoties par citas valsts pilsoņiem un viņiem mēdz nebūt nekādu dokumentu. Arī vairākas valstis ar augstu nabadzību un bezdarbu nebūt nealkst uzņemt mājās savus pilsoņus.

Tāpat EK piedāvā būtiski paātrināt pieteikumu apstrādi.

Dažu dienu laikā visiem iebraucējiem ir jābūt reģistrētiem vienotajā datu bāzē ar pirkstu nospiedumiem un sadalītiem tajos, kuriem ir izredzes iegūt patvērumu un kuriem nav.

To galvenokārt noteiks pēc tā, no kuras valsts šie cilvēki nāk.

Iekšlietu komisāre Ilva Johansone uzskata, ka efektīvs izraidīšanas process varētu samazināt migrantu plūsmu.

"It sevišķi Vidusjūras centrālajā daļā mēs redzam, ka daudzi no iebraucējiem nav bēgļi. Tādēļ pēc izkāpšanas krastā viņi uzreiz tiks pārbaudīti, kā arī reģistrēti un pēc tam ļoti ātri saņems lēmumu, ka viņiem ir jāatgriežas savā mītnes zemē, un tur arī tiks nogādāti. Manuprāt, tas liks daudziem vēlreiz aizdomāties, pirms maksāt lielas summas kontrabandistiem un kāpt šajās ļoti bīstamajās laivās," sacīja Johansone.

Vairākas politiskās grupas Eiropas Parlamentā jau ir izteikušas asu kritiku jaunajam Migrācijas paktam. Viņuprāt, pārāk liels uzsvars tiek likts uz robežu apsardzi un izraidīšanu, līdz ar to šī pieeja nav pietiekami cilvēcīga. Sagaidāms, ka strīdi starp dalībvalstīm un parlamenta deputātiem būs smagi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt