Eiropas Komisija atklāj vienotu kontaktpunktu Ukrainas pētnieku atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisija (EK) otrdien, 22. martā, atklāja Ukrainai veltītās Eiropas Pētniecības telpas ("ERA4Ukraina") portālu, proti, vienotu kontaktpunktu, kas piedāvā informācijas un atbalsta pakalpojumus Ukrainā bāzētiem pētniekiem un pētniekiem, kas no Ukrainas spiesti bēgt, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Šis portāls apkopo Eiropas Savienības (ES) līmeņa iniciatīvas gan pa valstīm, gan no nevalstiskām grupām. Tā mērķis ir kara skartajiem pētniekiem palīdzēt atrast mājvietas un darba iespējas, atvieglināt viņu diplomu atzīšanu un piedāvāt citus pakalpojumus.

Jaunais portāls "ERA4Ukraine" balstās uz līdzšinējo tīklu "EURAXESS", kas atbalsta pētniekus visās ES dalībvalstīs un programmas "Apvārsnis Eiropa" asociētajās valstīs savienojot vairāk nekā 600 centrus un 43 nacionālus portālus. Drīz visa informācija būs pieejama gan angliski, gan ukrainiski. Katrai dalībvalstij un asociētajai valstij ir savs portāls, kurā strukturēti sakārtota informācija par pieejamajiem atbalsta pakalpojumiem. Pagaidām pieejami ir 30 valstu portāli.

"Mēs atbalstām Ukrainas pētniekus un novatorus, kas sakarā ar Krievijas iebrukumu savā zemē saskaras ar nepieredzēto. Ukrainas zinātnieki un pētnieki ir daudz ieguldījuši ES pētniecībā un inovācijā.

Gaidot, kamēr tiks ratificēta Ukrainas asociētā dalība programmā "Apvārsnis Eiropa", esam parūpējušies, lai sekmīgi labumguvēji jau spētu saņemt ES pētniecības un izpētes programmu finansējumu.

Šodien atklātais programmas "ERA4Ukraine" portāls ir vēl viens svarīgs Ukrainas kolēģu atbalsta pasākums," sacīja ES inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela.

Citas ES iniciatīvas ir arī piekļuve līdzšinējai "EURAXESS" iniciatīvai "Science4Refugees", kas bēgļiem piedāvā stažieru vietas, pusslodzes un pilnas slodzes darbu, kā arī paver piekļuvi Eiropas Pētniecības kopienai un iniciatīvām "ES Solidaritāte ar Ukrainu" un "MSCA: apdraudētie zinātnieki", skaidroja EK.

Portāls "ERA4Ukraine" piedāvā arī saites arī uz vietni #Science4Ukraine, kopienas grupu, kurā apvienojušies visas pasaules brīvprātīgie studenti un pētnieki. Brīvprātīgie vāc un izplata informāciju par atbalsta iespējām, kas Ukrainas akadēmisko iestāžu studiju absolventiem un pētniekiem pieejamas universitāšu, valstu un starptautiskā līmenī.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti