Eiropas Komisija aicina ES dalībvalstis mazināt gaisa piesārņojumu

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvji aicinājuši Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis mazināt gaisa piesārņojumu. Otrdien, 30.janvārī, Beļģijas galvaspilsētā Briselē notika šim jautājumam veltīta īpaša sanāksme, uz kuru bija uzaicināti deviņu valstu pārstāvji.

"Šīs dienas sanāksmi pilnībā atbalsta ne vien Eiropas Komisijas prezidents [Žans Klods] Junkers, bet arī 500 miljoni bloka iedzīvotāji. Mēs arī kā kolēģi esam apņēmušies risināt šo problēmu, ņemot vērā tās aktualitāti," sacīja ES vides komisārs Karmenu Vella.

Komisārs esot arī brīdinājis vairākas dalībvalstis par iespējamām tiesiskām sankcijām, ja to valdības nerisinās gaisa piesārņojuma problēmu.

Sanāksmē piedalījās Lielbritānijas, Čehijas, Francijas un Vācijas, kā arī Ungārijas, Itālijas, Rumānijas, Slovākijas un Spānijas ministri, un pārmetumi veltīti vairākiem šo valstu pārstāvjiem.

Tikmēr Itālijas vides aizstāvju organizācija publiskojusi pētījumu, kurā norādīts, ka 39 valsts pilsētas neievēro likumu par atmosfēras piesārņojuma novēršanu. Īpaši sarežģīta situācija ir apdzīvotajās vietās Po upes ielejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti