Eiropas komisāri apmeklē bēgļu viļņa «frontes līnijas» valstis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Franss Timmermanss un par migrāciju atbildīgais komisārs Dimitris Avramopuls sāk vizīti valstīs, kuras sastopas ar vislielāko migrācijas vilni un problēmām. Viņu pirmā pietura būs Kalē osta Francijā, kas pazīstama ar to, ka daudzi migranti no šejienes cenšas nokļūt Lielbritānijā, noslēpjoties kravas automašīnās, kuras ar prāmi šķērso kanālu. EK pārstāvji paziņojuši, ka īpaši satraucošs ir fakts, ka gan uz kuģiem jūrā, gan arī automašīnās uz sauszemes ir atrasti migrantu līķi.

Eiropas komisāri oficiālā tūrē apmeklēs vairākas, komisijas vārdiem runājot, frontes līnijas valstis, kuras sastopas ar vislielāko migrantu pieplūdumu. Pirmā būs Francija, pēc tam Austrija, arī Vācija.

Nozīmīgā Kalē osta Francijā būs pirmā pietura. Šī jau daudzus gadus ir Eiropā ļoti zināma vieta, kurā imigranti no trešajām valstīm cenšas no Francijas nokļūt Lielbritānijā, paslēpjoties kravas automašīnās un tādējādi šķērsojot Lamanša kanālu.

Tagad tur ir izvietoti Lielbritānijas policisti, lai cīnītos ar kontrabandistiem, kas sūta imigrantus pāri Lamanšam. Britu un franču policisti kopīgi strādās jaunizveidotā vadības un kontroles centrā, kas meklēs un izjauks organizētās bandas, kuras mēģina nelegāli ievest migrantus Francijas ziemeļos un pāri Lamanšam. Kalē ostas tuvumā pēc varas iestāžu datiem atrodas aptuveni 3000 migrantu no Āfrikas valstīm, Afganistānas un daudzām citām zemēm, kuri gaida iespēju nokļūt Lielbritānijā.

Lamanša tuneli apsaimniekojošā kompānija "Eurotunnel" vēl aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka katru nakti tunelī mēģina iekļūt apmēram 150 imigrantu.

Eiropas komisāru vizīšu sarakstā nav Ungārijas, kas patlaban ir viena no visvairāk migrācijas problēmu skartajām valstīm.

Tas ir raisījis jautājumus. Eiropas Komisija Briselē bāzētajiem medijiem skaidro, ka Ungārijā īpašas aktivitātes būs gaidāmas oktobra sākumā. „Rietumbalkānu valstu samitā, kas notika nesen, mums jau bija iespēja izrunāt migrācijas jautājumus gan Balkānu valstīs, gan Ungārijā, taču tam sekos konference, kas oktobra sākumā norisināsies Budapeštā. Mēs, protams, pievēršam ļoti lielu uzmanību tam, kas notiek Ungārijā,” skaidro Eiropas Komisijas preses pārstāve Nataša Berto.

Tikmēr pati Ungārija jau nākamnedēļ gatavojas lemt par stingrākiem imigrācijas noteikumiem un par nelegālo imigrantu aizturēšanas nometņu izveidošanu pie robežas ar Serbiju. Varētu dot arī atļauju armijas nosūtīšanai palīgā robežpolicijai, taču tas notikšot vienīgi tad, ja citas izejas vairs nebūs. Ja šos valdības iecerētos grozījumus apstiprinās, tie stāsies spēkā septembra vidū. Vienlaikus paredzēti bargāki sodi par robežas nelikumīgu šķērsošanu un par žoga bojāšanu, ko Ungārija šobrīd būvē uz robežas ar Serbiju.

Imigrācijas biroja dati liecina, ka līdz šim Ungārijā augustā patvērumu pieprasījuši jau teju 38 912 nelegālo imigrantu, kas ir vismaz divas reizes vairāk nekā jūnijā. Kopumā šogad uz robežas ar Serbiju Ungārijas policija jau apturējusi 140 000 imigrantu. Brisele Ungāriju ir iepriekš kritizējusi gan par žoga būvi, gan citiem pret imigrantiem vērstajiem pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti