Eiropas Centrālās bankas prezidents ziņos Eiropas parlamentam par eirozonas attīstību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi pirmdien stāsies Eiropas Parlamenta priekšā, lai ziņotu par jaunāko eirozonas ekonomisko un monetāro attīstību. 

Dragi pirmdien tiksies ar Eiropas Parlamenta Monetāro lietu komiteju, kurai klāstīs jaunāko Eiropas Savienības ekonomiskajā un monetārajā attīstībā. Par spīti kritiķu balsīm un dažādiem ārējiem satricinājumiem, Eiropas Centrālā banka joprojām ir lēmusi saglabāt esošo monetāro un kredītu politiku, kā arī nemainīt aktīvu uzpirkšanas programmas apmēru, tādējādi cenšoties stimulēt dalībvalstu ekonomiku.

Sagaidāms, ka politiķi īpaši vētīs bankas vadītāja īstenoto valstu ekonomikas atvieglošanas programmu nolūkā palīdzēt eirozonas valstīm atkopties. Dragi, visticamāk, nāksies arī skaidrot, kā viņš redz bankas tālāko rīcību Grieķijas aizdevuma lietā, ja no līdzdalības tajā atsakās Starptautiskais Valūtas fonds.

Starptautiskais Valūtas fonds pirmdien lems, vai turpināt piedalīties aizdevuma programmā, kas attiekšanās gadījumā varētu sarežģīt arī Eiropas Centrālās bankas darbu. Eiropas Centrāla banka tādējādi nevarēs iekļaut Grieķijas obligācijas pirkšanas programmā, kas palīdzētu valstij rūpēties par ekonomikas augšupeju un pārbaudīt savas  aizņēmuma spējas starptautiskajos tirgos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti