Eiroparlaments vēršas pret Polijas deputātu par sieviešu diskrimināciju

Eiropas Parlaments (EP) sācis pārbaudi par galēji labējo deputātu no Polijas Janušu Korvinu-Miki. Viņš publiski paziņojis, ka sievietēm esot jāpelna mazāk nekā vīriešiem, jo viņas esot vājākas, mazākas un ne tik gudras.  

Korvins-Mike nav nevienas frakcijas loceklis un darbojas kā neatkarīgais deputāts. Ar  izteikumiem par sieviešu lomu viņš nāca klajā trešdien EP debatēs par atalgojuma nevienlīdzību sievietēm un vīriešiem. Viņa argumenti gan skanēja diezgan dīvaini.

“Vai zināt, kas ieņēma pirmo vietu Polijas fizikas olimpiādē? Vai tā bija sieviete vai meitene? Es jums astoņiem simtiem varu pajautāt, cik ir sieviešu starp 100 pasaules labākajiem šahistiem? Es varu pateikt - nevienas!” paziņoja deputāts.

“Protams, sievietēm ir jāpelna mazāk nekā vīriešiem, jo viņas ir vājākas, viņas ir mazākas un viņas nav tik gudras, viņām jāpelna mazāk, tas arī viss,” pauda Korvins-Mike.

Citi deputāti no Polijas steidza norobežoties no skandalozā tautieša un minēja, ka arī meitenes ir vinnējušas fizikas olimpiādi, savukārt viena no 100 pasaules labākajam šahistēm – ungāru lielmeistare Judīte Polgara arī ir Eiroparlamenta deputāte.

Protams, ka Korvina-Mikes kolēģes sievietes nekavējas teikt, ko domā par šādiem uzskatiem.

“Pēc Jūsu domām, man nebūtu tiesības būt šeit kā parlamenta deputātei, un es zinu, ka tas sāp jums un traucē, ka šodien sievietes var būt parlamentā un pārstāvēt iedzīvotājus ar tādām pašām tiesībām kā Jūs. Es esmu šeit, lai aizstāvētu visas Eiropas sievietes no tādiem vīriešiem kā Jūs,” atbildēja Eiroparlamenta deputāte Irate Garsija-Peresa.

Pārējie deputāti, acīmredzami pārsteigti par šādiem izteikumiem, aicināja piemērot Korvinam-Mikem sankcijas.

Pārbaude var novest pie naudas soda vai īslaicīgas atstādināšanas no deputāta pienākumu pildīšanas.  

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti