Dienas notikumu apskats

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā sākta liecinieku nopratināšana

Dienas notikumu apskats

Ukrainas jaunais premjers Groismans sola parādīt, kas ir valsts vadīšana

Eiroparlaments dod zaļo gaismu ārkārtas finansējumam bēgļiem

Eiroparlaments dod zaļo gaismu ārkārtas finansējumam bēgļiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsojumā devuši zaļo gaismu ārkārtas finansējumam bēgļiem, kuri ieradušies Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Naudu varēs izmantot pārtikai, veselības aprūpei, mājokļiem un tamlīdzīgi. Deputāti izšķīrušies atļaut piešķirt naudu Eiropas Terorisma apkarošanas centram, kam ir nepieciešami papildu darbinieki.

EP deputāti sesijā Strasbūrā balsojuši par pirmajiem šā gada ES budžeta grozījumiem un devuši zaļo gaismu naudas summas piešķiršanai ārkārtas palīdzībai tiem bēgļiem, kuri jau uzturas ES teritorijā. Nolemts atļaut piešķirt 100 miljonus eiro. Tā būs pirmā daļa no kopā plānotajiem 700 miljoniem eiro, kurus plānots piešķirt un tērēt pakāpeniski.

EK vēl 2.martā ierosināja rast ārkārtas palīdzību, ņemot vērā lielo cilvēku pieplūdumu. Šo naudu varēs izmantot pārtikai, neatliekamajai veselības aprūpei, mājokļiem, ūdenim, sanitārijai un higiēnai, aizsardzībai un izglītībai.

Par to, kā šo naudu administrēs un izlietos, būs jālemj atbildīgajām institūcijām, bet paredzams, ka priekšroka būs tām valstīm, kuras patlaban izjūt vislielāko iebraucēju pieplūdumu.

Par milzīgām grūtībām jau daudzkārt un skaļi ir brīdinājusi Grieķija, kas ir uzņēmusi visievērojamāko cilvēku skaitu, bet palīdzība būtu nepieciešama arī daudzām citām Eiropas valstīm, kuras cenšas risināt problēmu ar pašu spēkiem. 

Balsojumā par ES budžeta grozījumiem deputāti pievērsušies vēl vienam būtiskam tematam, proti, terorismam. Deputāti atbalstījuši divu miljonu eiro piešķiršanai jaunizveidotajam Eiropas Terorisma apkarošanas centram, lai tur varētu pieņemt papildu darbiniekus.

Centru radīja gada sākumā, un šādu lēmumu pieņēma pēc asiņainajiem teroraktiem Parīzē un pēc tam sekojošajiem draudiem arī citur, kas lika domāt par vienotu terorisma apkarošanas institūciju.

Paredzams, ka centrs būs galvenā iestāde, kas nodarbosies ar šiem jaunajiem ES izaicinājumiem. Līdzekļus abām vajadzībām radīs, pārdalot ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda budžetu. Savukārt Terorisma apkarošanas centra finansējums būs no Iekšējās drošības fonda.

Ņemot vērā, ka abi jautājumi ir steidzami, šos grozījumus arī pieņēma paātrinātā procedūrā.

Jau vēstīts, ka jaunais Eiropas pretterorisma centrs tiek izveidots Eiropas tiesībaizsardzības aģentūras ''Europol'' operacionālajā ietvarā un darbosies sadarbībā ar dažādiem citiem jau strādājošiem centriem, tostarp kibernoziegumu apkarošanai. Centrā darbosies 40 līdz 50 pretterorisma eksperti, un bija plānots, ka tā resursus ievērojami palielinās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti